Ana SayfaGüncelGözaltındaki siyasetçi Hilmi Aydoğdu kalp krizi geçirdi

Gözaltındaki siyasetçi Hilmi Aydoğdu kalp krizi geçirdi

HABER MERKEZİ – Diyarbakır merkezli operasyon kapsamında gözaltına alınan ve Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nde tutulan DTK Eşbaşkanlık Divanı Üyesi Hilmi Aydoğdu’nun, göğüs ağrısı üzerine kaldırıldığı hastanede kalp krizi geçirdiği öğrenildi.

Diyarbakır merkezli dokuz kentte dün sabah saatlerinde gazeteci ve siyasetçilere yönelik operasyonlar kapsamında 183 adrese polis baskını yapılmış, hakkında arama ve yakalama kararı bulunan 151 kişinden 121’i gözaltına alınmıştı.

Dünden bu yana Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü’nde bulunan 98 kişi halen gözaltında tutuluyor.

Gazeteciler Abdurrahman Gök, Semiha Alankuş, Lezgin Akdeniz, Kibriye Evren, Esra Solin Dal ve Cihan Ölmez ile Yeni Yaşam gazetesinin dağıtımcıları Hayat Özmez ve Savaş Aslan, operasyon kapsamında gözaltında tutulan isimlerden.

Gözaltında tutulanlar arasında Halkların Demokratik Partisi (HDP), Demokratik Toplum Kongresi (DTK) ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) üye ve yöneticileri de bulunuyor.

Hilmi Aydoğdu kalp krizi geçirdi

MA’nın haberine göre gözaltında tutulan isimlerden DTK Eşbaşkanlık Divanı Üyesi Hilmi Aydoğdu, göğüs ağrısı üzerine hastaneye kaldırıldı.

Götürüldüğü hastanede kalp krizi geçirdiği öğrenilen Aydoğdu, anjiyo ameliyatının ardından yoğun bakım ünitesine alındı.

HDP Milletvekili Dr. Selçuk Mızraklı, Aydoğdu’nun anjiyo ameliyatının başarılı bir şekilde geçtiğini belirterek, yeni bir kalp krizi riski nedeniyle Aydoğdu’nun 48 saat müşahede altında tutulması gerektiğini söyledi.

Previous post
"3. Havalimanı'ndaki inşaat işçilerinin talep listesi bir ihbarnamedir"
Next post
Denizli'de bir çocuğu cinsel istismara maruz bırakan yedi erkek tutuklandı