Ana SayfaGüncelAnimasyon türünde bir antoloji dizisi: ‘Love, Death & Robots’

Animasyon türünde bir antoloji dizisi: ‘Love, Death & Robots’

HABER MERKEZİ – Netflix, bilim kurgu, fantastik, korku ve komedi türlerini kapsayan ve kısa öykülerden oluşan yeni bir animasyon dizisi hazırlığında.

Netlix, yeni bir animasyon yapımını izleyicilerle buluşturmaya hazırlanıyor.

Love, Death & Robots isimli animasyon dizisi, bilim kurgu, fantastik film, korku ve komedi türlerini kapsayan kısa öykülerden oluşacak.

Her bölümde ayrı hikâye

Netflix’in yetişkinlere hitâp eden animasyon türündeki Love, Death & Robots’un yapım sürecinde Deadpool’un yönetmeni Tim Miller ile David Fincher yer alıyor.

Her bölümde farklı bir konuyu ele alıp antoloji formatında yayınlanacak olan bu animasyon dizisi, 18 kısa hikâyeden oluşacak.

5-15 dakikalık bu 18 hikâyenin her biri, dünyanın dört bir yanındaki farklı animasyon ekipleri tarafından üretilecek.

Öte yandan dizi, vahşileşmiş robotlar, kurtadam askerler, duygusal süt ürünleri gibi birbirinden değişik ve ilginç karakterleri bünyesinde barındıracak.

Miller hazırlamakta oldukları yapıma ilişkin şöyle konuşuyor: “Love, Death and Robots benim için bir rüya proje. Animasyon tutkumla inanılmaz hikayeleri buluşturuyor.. Fantastik gece yarısı filmleri, çizgi romanlar, kitaplar ve dergiler bana onlarca yıldır ilham verseler de, vakti zamanında bir parçası olduğum marjinal geek ve nerd kültürüne hapsedilmişlerdi. Yetişkinlere yönelik animasyonların nihayet günümüz kültüründe daha geniş yer bulmasından dolayı son derece mutluyum.”


FilmLoverss’tan derlenmiştir.
Previous post
İYİ Parti'de 6 belediye başkan adayı daha belli oldu
Next post
Hiçbir cami kabul etmeyince cenazesi cemevine kaldırıldı