Ana SayfaGüncelAlper Taş: Beyoğlu tarihsel bir sembol, HDP’den bu desteği bekliyorduk

Alper Taş: Beyoğlu tarihsel bir sembol, HDP’den bu desteği bekliyorduk

HABER MERKEZİ – HDP’den İstanbul Beyoğlu’nda CHP’den aday olan Alper Taş’a destek gelirken, Taş da HDP’den bu desteği beklediğini dile getirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Alper Taş’a Halkların Demokratik Partisi’nden (HDP) destek geldi.

HDP Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş dün Tele1’de Ayşegül Doğan’ın sunduğu “Türkiye’nin Seçimi” programında “Alper Taş’a destek vermememiz için bir sebep yok. HDP seçmeni Alper Taş’ı destekleyecektir” diyerek bu desteği dillendirdi.

Aynı programda konuşan Alper Taş ise “HDP’den bu desteği bekliyordum” karşılığını verdi.

“Böyle bir desteğin doğal olarak HDP tarafından yansıtılacağını düşünüyordum. İki ayrı parti olmamıza rağmen HDP ile ortak zeminlerde çoğu kez yan yana geldik; özgürlük, eşitlik, barış istedik; Kürt sorununun barışçıl ve demokratik çözümü konusunda çok ortak çabalarımız oldu. Doğal olarak bu çabalara HDP’nin olumlu yanıt verebileceğinden emindik, bu konuda bir tereddüdümüz yoktu.”

Programda, aday olduğu Beyoğlu’nun “çok önemli bir yer” olduğunu da ifade eden Taş, “77 Katliamı, Cumartesi Anneleri, Gezi Direnişi’nin mekanı… Tarihsel bir sembol olması ve bu sembole AKP’nin saldırısı manasında hem de çok farklı dinamikleri kapsaması itibariyle kendi fikirlerimizi ortaya koyabilme konusunda büyük bir imkandır Beyoğlu” diye konuştu.


HDP’den Alper Taş ve Celal Doğan’a destek açıklaması


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
Avustralya'da sel: İki kişi öldü, evler sular altında, timsahlar yerleşim alanlarında
Sonraki Haber
Avrupa'nın 13 ülkesinden Guaido’ya destek, Maduro’dan tepki