Ana SayfaToplumsal CinsiyetDorock XL Bar’da kadına şiddet: Sanatçılar konserlerini iptal etti

Dorock XL Bar’da kadına şiddet: Sanatçılar konserlerini iptal etti

HABER MERKEZİ – Beşiktaş’ta Dorock XL Bar’da bir kadının güvenlik görevlileri tarafından darp edilmesinin ortaya çıkmasının ardından Kalben ve Nil Karaibrahimgil mekandaki konserlerini iptal etti.

İstanbul Beşiktaş’ta bir kadın, dört arkadaşıyla gittiği Dorock XL Bar’da güvenlik görevlileri tarafından şiddete maruz bırakıldığını söyleyerek, vücudundaki darp izlerinin fotoğrafını paylaştı.

Kadının arkadaşlarından biri, şiddeti durdurmaya çalışırken kendilerinin de tehdit edildiğini anlattı.

“Tek istediğim güvenlik görevlileriyle konuşmakken, merdivenlerden itilerek ben de şiddete maruz kaldım. Şiddeti durdurmaya çalışırken ‘Sonunuz arkadaşınız gibi olur’ diye tehdit edildik.”

Kendisine hakaret edildiğini de belirten kadın, polise şikayette bulunduklarını ve gerekli işlemlerin başlatıldığını,hukuken sürecin peşinde olduklarını ifade etti.

‘Karşılık darp’ iddiası

Bunun üzerine mekanın yetkilileri bunun ‘karşılıklı bir darp’ olduğunu iddia eden bir açıklama yayımladı.

“Vakayı takip eden gün (21 Şubat Perşembe) kavgaya karışan güvenlik personelleri hakkında idari tahkikat tarafımızca başlatılmış, olaya kontrolsüzce karışan bir güvenlik personeli aynı gün itibariyle işten çıkarılmıştır. Adli ve idari süreç boyunca ilgili çalışanlarımız açığa alınmıştır.”

Şiddet görüntüleri yayınlandı

Ancak şiddet anının yansıdığı video görüntülerinin yayınlanmasının ardından bu iddiaların asılsız olduğu ortaya çıktı.

Bunun üzerine şarkıcılar Kalben ve Nil Karaibrahimgil sosyal medyada Dorock XL’taki konserlerini iptal ettiklerini duyurdu.

Hukuki sürece ilişkin açıklama

Öte yandan darp edilen kadının avukatı ile mekan işletmesinin görüşmesi ile hazırlanan hukuki sürece ilişkin metin de sosyal medya üzerinden yayınlandı.
Önceki Haber
Gazeteci Semra Turan serbest bırakıldı
Sonraki Haber
İzmir Newrozu'nda konuşan üç milletvekiline suç duyurusu