Ana SayfaEkonomiFitch: Türkiye’deki perakende ve tüketici ürünleri sektörünü zor bir yıl bekliyor

Fitch: Türkiye’deki perakende ve tüketici ürünleri sektörünü zor bir yıl bekliyor

HABER MERKEZİ – Fitch, tüketici güveninin düşük kalacağı 2019’da Türkiye’deki perakende ve tüketici ürünleri sektörünü zorlu bir yılın beklediğini kaydetti.

Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, 2019’un Türkiye perakende ve tüketici ürünleri sektörü için zorlu bir yıl olacağını duyurdu.

Fitch, tüketici güveninin düşmeye devam etmesinin şirketlerin satış hacimleri ve maliyet artışlarını tüketicilere yansıtma kabiliyetleri üzerinde baskı yaratacağını bildirdi.

Artan finansman maliyetlerinin, finansmana ulaşım zorluklarının ve yükselen döviz cinsinden borçların perakende ve tüketici ürünleri sektöründe finansal esnekliği sınırlayacağını belirten Fitch, bu risklerin hali hazırda kredi notlarına dahil edildiğini vurguladı.

Fitch, Yaşar Holding ve Migros’un faaliyet ortamında daha fazla kötüleşmeye karşı en kırılgan şirketler olduklarını belirtti.

Kredi derecelendirme kuruluşu, bütün bu zorluklara rağmen 2019’un 2019’un ‘Türkiye modern perakendesi’ için büyüme imkanlarını beraberinde getireceğini söyledi.

Previous post
8 MART | "Sistem kadını 'tehlikeli' ilan ediyor, özsavunma kaçınılmaz"
Next post
İstanbul'da katliam: İki çocuğu dahil dört kişiyi öldürdü