Ana SayfaGüncelFeyzioğlu: Fotoğrafa iyi bakın, avukata bunu yapanlar polisliğin yüz karaları

Feyzioğlu: Fotoğrafa iyi bakın, avukata bunu yapanlar polisliğin yüz karaları

HABER MERKEZİ – Çırağan Sarayı’nda yapılan bir düğün sırasında yolun trafiğe neden kapatıldığını soran avukat Sertuğ Sürenoğlu’nun darp edilmesine tepki gösteren TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, “Ona bunu yapanlar ise devletimizin polis üniforması giydirdiği, polisliğin yüz karası 3-5 kabadayı” dedi ve sürecin takipçisi olacaklarını söyledi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ise Sürenoğlu’nun “Cumhurbaşkanı’nın bulunduğu araca doğru koşarak hakaretlerde bulunduğunu” öne sürdü.

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, avukat Sertuğ Sürenoğlu’nun 13 Nisan Cumartesi gecesi Cumhurbaşkanlığı korumaları tarafından darp edildiği iddialarına tepki gösterdi, “bu işin peşini asla bırakmayacağız” dedi.

Twitter ve Facebook üzerinden bir mesaj paylaşan Feyzioğlu, şunları söyledi:

“Fotoğrafa iyi bakın. Gözü patlamış, kafa travması geçirmiş bu genç bir Türk vatandaşı. Aynı zamanda avukat. Ona bunu yapanlar ise Devletimizin polis üniforması giydirdiği, polisliğin yüz karası 3-5 kabadayı. Korumak için yemin ettikleri topluma, devlete acımasızca zarar verdi bunlar.

“Sonra bir savcı, tuttu kafası gözü patlatılmış bu vatandaşı tutuklamaya sevk etti! Bir hakim çıktı, tutuklamaya içi el vermedi, yine de bir şey yaptım demek için evden çıkmasını yasakladı. İnsaf. İnsaf! Polis üniforması giymiş, belindeki devletin silahını kabadayılık için kullanan suçlular ise serbestçe dışarıda. Yazıklar olsun. Biz bu işin peşini asla bırakmayacağız. Asla!!”

Ne oldu?

Cumhuriyet’ten Alican Uludağ’ın haberine göre Muğla Barosu’na kayıtlı avukat Sertuğ Sürenoğlu, İstanbul’daki Çırağan Sarayı’nda Cumhurbaşkanlığı korumaları tarafından darp edildiğini söyledi.

Haberde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın şahitlik yaptığı Demirören ve Kalyoncu ailelerinin çocuklarının düğünü sırasında, Çırağan Caddesi’nin trafiğe kapatılması nedeniyle otobüsten inen Sürenoğlu’nun, polislere yolun kapatılma nedenini sorduğu, Cumhurbaşkanlığı korumalarının ise ters kelepçe taktıkları Sürenoğlu’nu “Cumhurbaşkanına hakaret” iddiasıyla koruma aracına alıp orada darp ettiği öne sürülüyor.

Darp edilmesinin ardından Sürenoğlu, “Cumhurbaşkanına hakaret” iddiasıyla adliyeye sevk edildi. Savcının tutuklama talep ettiği Sürenoğlu, mahkeme tarafından ev hapsine alındı.

Diğer yandan Sürenoğlu, savcılık ifadesinde Cumhurbaşkanlığı korumaları tarafından hazırlanan tutanağı işkence altında imzaladığını belirtti.

“Ben oraya Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geleceğini dahi bilmiyordum. Sadece yolun neden kapalı olduğunu sordum. Kesinlikle Cumhurbaşkanına hakaret etmedim. Bana Cumhurbaşkanı korumaları işkence yaptı ve zorla Cumhurbaşkanına hakaret ettiğimi beyan eden tutanak imzalatıldı.”

Avukat Sertuğ Sürenoğlu’nun Cumhurbaşkanlığı korumaları tarafından darp edildiği iddiasıyla ilgili açıklama yapan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ise Sürenoğlu’nun “Cumhurbaşkanı’nın bulunduğu araca doğru koşarak hakaretlerde bulunduğunu” öne sürdü.

Savcılık açıklamasında şöyle denildi:

“13.04.2019 günü Çırağan Caddesi üzerinde seyreden Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığına ait konvoyunun geçişi sırasında, haberlere konu şahsın, 13.04.2019 tarihli yakalama tutanağı içeriğine göre ‘Cumhurbaşkanının bulunduğu araca doğru koşarak hakaretlerde bulunduğuna’ dair iddialar ve tespitler üzerine, Cumhuriyet Başsavcılığımızca gözaltı kararı verilmiş, şüpheli sevk edildiği Sulh Ceza Hakimliğince adli kontrol kararı ile serbest bırakılmıştır.

“Şüpheli hakkındaki bu soruşturma ile birlikte şüphelinin kötü muameleye uğradığına ilişkin iddiaları da Cumhuriyet Başsavcılığımızca re’sen soruşturulmaktadır.”


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
‘Davanın hukuki temeli çökmüştür’: Redhack davasında bilirkişi raporu mahkemeye ulaştı
Sonraki Haber
‘Süreci bitiren’ Ceylanpınar Davası'nda beraat kararları onandı