Ana SayfaGüncelNiğde’de üç günde yaklaşık bin 300 kişi hastaneye başvurdu

Niğde’de üç günde yaklaşık bin 300 kişi hastaneye başvurdu

HABER MERKEZİ – Niğde Valiliği, bulantı, kusma ve ishal şikayetleriyle kentteki sağlık kurumlarına başvuruların artması üzerine yaptığı açıklamada, “vatandaşlarımızın koruyucu amaçlı el hijyenine dikkat etmeleri gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

Niğde’de bulantı, kusma ve ishal şikayetleriyle üç gün içerisinde yaklaşık bin 300 kişi sağlık kuruluşlarına başvurdu.

Söz konusu şikayetlerle sağlık kurumlarına başvuruların artması üzerine Niğde Valiliği’nin inceleme başlattığı bildirildi.

Valilik de yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

“14.04.2019 Pazar gününden bu yana bulantı-kusma ve ishal şikâyetleri nedeniyle sağlık kurumlarımıza başvurularda bir artış olduğu gözlemlenmiştir.

“Valiliğimiz tarafından gerekli incelemeler ivedilikle başlatılmış olup rutinde düzenli olarak yapılan içme suyu analiz sonuçlarında her herhangi bir soruna rastlanılmamakla birlikte, yaşanan vakalar üzerine güncel su numuneleri alınarak tahlile gönderilmiştir.

“Güncel alınan su numunelerinin çıkan tahlil sonuçları netleşince kamuoyu ile paylaşılacaktır.

“Diğer taraftan sağlık kuruluşlarımızda hastalarımıza muayene ve tedavi sürecinde gerekli her türlü tedbir alınmış olup; içme sularında da tedbir amaçlı klorlama seviyesi artırılmıştır.

“Mevcut durumun içinde bulunduğumuz mevsimsel koşullar, yağış durumlarına bağlı olarak daha çok bulaştırıcılığı yüksek virüslerden kaynaklandığı tahmin edilmekle birlikte vatandaşlarımızın Valiliğimizce yapılacak açıklamaların dışında çıkan haberlere itibar etmemesi ve koruyucu amaçlı el hijyenine dikkat etmeleri gerekmektedir.”

Previous post
Zihinsel engelli kadını cinsel saldırıya maruz bırakan iki erkek beraat etti
Next post
Şalom Sinangogu'na saldırı davası: Kürşat Mican'a 1 yıl hapis cezası