Ana SayfaGüncelİbrahim Layık’ın ağabeyi: Kardeşimin ölmeden önce iş çıkışı yapıldı

İbrahim Layık’ın ağabeyi: Kardeşimin ölmeden önce iş çıkışı yapıldı

HABER MERKEZİ – İstanbul Havalimanı’nda güvenlik görevlisi olarak çalışan İbrahim Layık’ın ağabeyi Ömer Layık, ‘intihar’dan önce kardeşinin İGA’dan iş çıkışının verildiğini öğrendiklerini söyledi.

İstanbul Havalimanı’nda (3. Havalimanı) özel güvenlik hizmeti sunan İGA’da çalışan İbrahim Layık isimli işçinin önceki gece havalimanı terminalinde yüksek bir yerden atlayarak intihar ettiği belirtilmişti.

Olayın ardından açıklama yapan HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, “Bir genç kızı seviyormuş, arkadaşlık teklif etmiş ancak kız ‘Hayır. Ben bir Kürt’le çıkmam’ demiş. Ardından o üzüntüyle intihar etmiş” demişti.

Layık’ın Arnavutköy Devlet Hastanesi’nde otopsi işlemleri tamamlanırken, raporun daha sonra çıkacağı belirtildi.

İbrahim Layık’ın cenazesinin sabah saatlerinde Mardin’in Nusaybin ilçesine doğru yola çıkarılacağı öğrenildi.

Mezopotamya Ajansı’ndan Ahmet Kanbal’ın haberine göre Layık’ın ailesi genç işçinin ölümünün şüpheli olduğu konusunda ısrarcı. Aile, olayın tüm yönleri ile araştırılmasını da istiyor.

Ağabey Ömer Layık, kardeşinin ölümünün ardından kamuoyunda çıkan “Sevdiği kadının kendisini Kürt olduğu için reddettiği” yönündeki iddialarla ilgili “Kardeşim bu şekilde intihar edecek biri değil. Biz halen olayın şüpheli olduğunda ısrarcıyız” dedi.

Kardeşinin bağlı olduğu şirketin şu ana kadar kendilerine herhangi bir bilgi vermediğini kaydeden ağabey Layık, sözlerine şunları ekledi:

“Aldığımız bilgiye göre kardeşimin iş çıkışı olaydan önce verilmiş. Yine telefonu sıfırlanmış. Bu nedenle de bize göre bu şüpheli bir ölümdür.”

İbrahim’in gözyaşları – İbrahim Aslan

Previous post
ABD Savunma Bakan Vekili Shanahan'ın yerine Esper getirildi
Next post
Gergerlioğlu: AKP, uçurumdan MHP ile yuvarlanacak – Özlem Ergun