Ana SayfaToplumsal CinsiyetSüleyman Soylu’dan Mustafa Ceceli’ye: ‘Hormonlu Domates’ler sahiplerini buldu

Süleyman Soylu’dan Mustafa Ceceli’ye: ‘Hormonlu Domates’ler sahiplerini buldu

HABER MERKEZİ – 27. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası kapsamında verilen Hormonlu Domates LGBTİ+Fobi ödülleri sahiplerini buldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ‘Ömür Boyu Hormonlu Domates’ verildi.

Her yıl İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası kapsamında LGBTİ+fobiklere verilen Hormonlu Domates Ödülleri bu yıl da sahiplerini buldu.

15’inci Hormonlu Domates LGBTİ+fobi Ödülleri Töreni, “Tanzim” temasıyla Şişli Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’nde dün (25 Haziran) yapıldı.

‘Ömür Boyu Hormonlu Domates’ ödülünün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya verildiği törende ödül kazanan diğer isimler ve fobileri şöyle:

Kurum Ödülü: TİHEK ve Diyanet

Hormonlu domatesler “Cinsel kimlik ayrımcılık temelleri arasında sayılamaz” diyen Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu ile kendisine LGBTİ+’lara dönük ayrımcılıkla ilgili yöneltilen sorulara nefret söylemiyle yanıt veren, “Normal değil, patolojik, haddi aşıyor, helak edici büyük günah, yapısal bozukluk, hak değil batıl davası!” diyen Diyanet İşleri Başkanlığı’na gitti.

Sivil toplum: Pedagoji Derneği

Sivil toplum kategorisinde ödülün sahibi trans çocukların birtakım yöntemlerle “kendi biyolojik tasarımlarına uygun bir cinsel kimlik” geliştirebileceğini iddia eden Pedagoji Derneği oldu.

Televizyon: TV5

CHP Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Alper Taş’ın katıldığı programda “LGBTİ’ler” demesi üzerine programı yayından kaldıran ve sunucunun işine son veren TV5, Televizyon hormonlusunu aldı.

Siyaset: Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş

Siyaset kategorisindeki hormonlu domates ise Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a gitti.

Aktaş, seçim sürecinde katıldığı bir televizyon programında Nilüfer Belediyesi’ni hedef alarak, “Belediye marifetiyle cinsiyetsiz tuvalet algısının yayıldığı, mahallelerde LGBT kontenjanı tanınarak onların normalmiş gibi kamuoyunda gösterilmeye çalışıldığı” şeklinde açıklama yapmıştı.

Valilik: Ankara Valiliği!

Yasaklardan dolayı açılan Valilik kategorisindeki ödülün sahibi ise Ankara Valiliği oldu. Hem OHAL döneminde hem de OHAL sonrasında şehirdeki bütün LGBTİ+ etkinliklerini süresiz olarak yasaklayan Ankara Valiliği, hormonlu domatese layık görüldü.

Özel ödül: İstanbul Valiliği

Bu kategoride İstanbul Valiliği’ne de özel ödül verildi. İstanbul Valiliği, belirledikleri gösteri yürüyüşü alanları arasında yer alan Bakırköy’de LGBTİ+ Onur Yürüyüşü’ne izin vermeyeceğini açıklamıştı. Valilik, Onur Haftası Komitesi ile görüşmede de LGBTİ+’lar için “toplumsal tereddütlü grup” demişti.

Medya: Yeni Akit

Medya kategorisindeki hormonlu domates ise sistematik olarak LGBTİ+’ları hedef gösteren Yeni Akit gazetesine gitti.

Eğitim: ODTÜ Rektörü Verşan Kök

ODTÜ Onur Yürüyüşü’nü yasaklayan ve kampüse polisin girmesini sağlayarak birçok öğrencinin gözaltına alınmasına yol açan ODTÜ Rektörü Verşan Kök’e eğitim hormonlusu verildi.

Eğlence: Mustafa Ceceli

Özel hayatın gizliliğini ihlal ederek elde ettiği görüntüler üzerinden İntizar ve Sinem Gedik’i hedef gösteren Mustafa Ceceli, eğlence kategorisinde hormonlu domatesin sahibi oldu.

Mekan: Sensus Şarap Evi

Mekan kategorisindeki hormonlu domates, lezbiyen bir çifte “müşteriler rahatsız oluyor” diyen ve mekandan ayrılmaya zorlayan Galata’daki Sensus Şarap Evi’ne gitti.

Beynelmilel: Donald Trump

Trans karşıtı bildirisi nedeniyle beynelmilel hormonlu domates ödülü Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump’a verildi.

Özel bi+fobi ödülü: Söylemezsem Olmaz

Özel bi+fobi ödülü ise biseksüel kelimesini sansürleyen “Söylemezsem Olmaz” magazin programına gitti.


Bu haberi Kaos GL’den derledik
Previous post
İş kazası geçirdi, hastaneye sevk edildiği gün 'işten çıkarıldı'
Next post
Bahçeli'den 23 Haziran yorumu: İstanbul ehline emanet edilmemiştir