Ana SayfaKültür-SanatMarvel’in perdedeki ilk kuir karakterini Tessa Thompson canlandıracak

Marvel’in perdedeki ilk kuir karakterini Tessa Thompson canlandıracak

HABER MERKEZİ – Thor serisinin 2021’de vizyona girmesi beklenen yeni filmi “Thor 4: Love & Thunder”da Valkyrie, çizgi romana sadık kalınarak kuir bir karakter olarak tasvir edilecek. Karakteri de Tessa Thompson canlandıracak.

Yönetmenliğini Taika Waititi’nin yapacağı Thor serisinin 2021’de vizyona girmesi beklenen yeni filmi Thor 4: Love & Thunder‘da Valkyrie karakteri, ilk kuir karakter olacak.

Marvel sinematik evreninin ilk kuir karakteri olacak filmde, Valkyrie’yi Tessa Thompson canlandıracak.

Kevin Feige de Valkyrie karakterinin bu filmde Marvel’in ilk LGBTİ+ karakteri olacağını doğruladı.

Creed: Efsanenin Doğuşu (Creed, 2015) ve Yok Oluş (Annihilation, 2018) gibi filmlerden tanınan Thompson’ın canlandıracağı karakter, Asgard’da tahtın yeni sahibi olacak ve filmde bir kadınla yaşadığı ilişki öykünün parçası olacak.

Valkyrie, Thor: Ragnarok’ta (2017) da küçük bir rolle yüzünü göstermişti.

Filmin uyarlandığı çizgi romanda biseksüel olarak temsil edilen Valkyrie’nin bir kadınla beraber olduğunu gösteren sahneler Thor: Ragnarok’un nihai kurgusunda kendine yer bulamamıştı.

Serinin yeni filminde, Natalie Portman da bir süper kahramanı canlandıracak.

Marvel’in sinematek evreni

Valkyrie karakterinin yine ufak bir rolle perdede gözüktüğü Avengers: Endgame’le (2019) “üçüncü aşaması” tamamlanan Marvel sinematek evreni, Örümcek-Adam: Evden Uzakta (Spider-Man: Far From Home, 2019) filmiyle “dördüncü aşamasına” geçti.

Filmin yönetmeni Taika Waititi Aylak Vampirler (What We Do in the Shadows, 2014) ve Vahşiler Firarda (Hunt for the Wilderpeople, 2016) gibi filmlere imzasını atmıştı.


Haberi Altyazı Sinema Dergisi‘nden derledik.

Marvel Comics’n kurucusu Stan Lee hayatını kaybetti

Previous post
Dokuz Eylül Üniversitesi'nde beş akademisyen görevden alındı
Next post
Kadıköy işgal altında – Bahadır Altan