Toronto Film Festivali’nde gösterilecek filmlere kısa bir bakış
HABER MERKEZİ – Bu yıl 5-15 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan 44’üncü Toronto Film Festivali’nin programı belli olmaya başladı. Todd Phillips’in “Joker”, Rian Johnson’ın “Knives Out” ve Nicolas Bendos’un yönettiği “La Belle Époque” adlı filmler festivalin dikkat çeken yapımlarından.
44’üncü Toronto Film Festivali, bu yıl 5-15 Eylül tarihlerinde düzenlenecek.
Festival tarihi yaklaştıkça programla ilgili ayrıntılar da açıklanmaya başlandı.
Galalar ve Özel Gösterim bölümlerinde izleyiciyle buluşacak filmlerden bazıları belli oldu.
“Joker”, “Knives Out”, “La Belle Époque” ve diğerleri
Festivalde özellikle, başrolünü Joaquin Phoenix’in üstlendiği Todd Phillips’in yönettiği Joker, son olarak Star Wars: Son Jedi’ı (Star Wars: The Last Jedi, 2017) çeken Rian Johnson’ın yönettiği ve başrollerini Chris Evans ile Daniel Craig’in paylaştığı suç komedisi Knives Out ve ilk gösterimini Cannes’da yapan Nicolas Bendos’un “La Belle Époque” dikkat çekiyor.
Aylak Vampirler’le (What We Do In The Shadows, 2014) adını duyuran Taika Waititi’nin yeni komedisi Jojo Rabbit, Safdie Kardeşlerin başrolü Adam Sandler’a teslim ettiği Uncut Gems, Meryl Streep ile Gary Oldman’ı bir araya getiren Steven Soderbergh imzalı The Laundromat ile James Mangold’un yönettiği ve başrollerinde Christian Bale ile Matt Damon’ın yer aldığı aksiyon Ford v Ferrari dikkat çeken diğer filmlerden.
Kanadalı yönetmen Atom Egoyan’ın bir babanın haksız yere suçlandığı hâlde hapiste kalmakta ısrar eden kızıyla ilişkisini konu alan son filmi Guest of Honour, bir evlat edinme sürecinin ardından ilişkisi altüst olan bir çifte odaklanan Pablo Larraín imzalı Ema, Michael Winterbottom ile Steve Coogan’ı tekrar bir araya getiren, zenginlerin dünyasına alaycı bir bakış atan komedi Greed ile Noah Baumbach’ın bir boşanma sürecini takip eden ve başrollerinde Scarlett Johansson, Laura Dern ve Adam Driver’in yer aldığı Marriage Story programda yer alan filmlerden.
Program
Festivalin Galalar ve Özel Gösterimler bölümlerinde gösterilecek filmler şöyle:
Galalar
- “Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band” – Daniel Roher (Açılış Filmi)
- “Radioactive” – Marjane Satrapi (Kapanış Filmi)
- “A Beautiful Day in the Neighborhood” – Marielle Heller
- “Abominable” – Jill Culton
- “American Woman” – Semi Chellas
- “Blackbird” – Roger Michell
- “Clemency” – Chinonye Chukwu
- “Ford v Ferrari” – James Mangold
- “Harriet” – Kasi Lemmons
- “Hustlers” – Lorene Scafaria
- “Joker” – Todd Phillips
- “Just Mercy” – Destin Daniel Cretton
- “Ordinary Love” – Lisa Barros D’Sa ve Glenn Leyburn
- “The Goldfinch” – John Crowley
- “The Sky Is Pink” – Shonali Bose
- “The Song of Names” – François Girard
- “True History of the Kelly Gang” – Justin Kurzel
- “Western Stars” - Thom Zimny ve Bruce Springsteen
Özel Gösterimler
- “A Herdade” – Tiago Guedes
- “Bad Education” – Cory Finley
- “Coming Home Again” – Wayne Wang
- “Dolemite Is My Name” – Craig Brewer
- “Ema” – Pablo Larraín
- “Endings, Beginnings” – Drake Doremus
- “Frankie” – Ira Sachs
- “Greed” – Michael Winterbottom
- “Guest of Honour” – Atom Egoyan
- “Heroic Losers” (La odisea de los giles) – Sebastian Borensztein
- “Honey Boy” – Alma Har’el
- “Hope Gap” – William Nicholson
- “How to Build a Girl” – Coky Giedroyc
- “I Am Woman” – Unjoo Moon
- “Jojo Rabbit” – Taika Waititi
- “Judy” – Rupert Goold
- “Knives Out” – Rian Johnson
- “La Belle Époque” – Nicolas Bedos
- “Marriage Story” – Noah Baumbach
- “Military Wives” – Peter Cattaneo
- “Motherless Brooklyn” – Edward Norton
- “No. 7 Cherry Lane” - Yonfan
- “Pain and Glory” – Pedro Almodóvar
- “Parasite” (Gisaengchung) - Bong Joon-ho
- “Pelican Blood” (Pelikanblut) - Katrin Gebbe
- “Portrait of a Lady on Fire” (Portrait de la jeune fille en feu) – Céline Sciamma
- “Saturday Fiction” (Lan Xin Da Ju Yuan) – Lou Ye
- “The Friend” – Gabriela Cowperthwaite
- “The Laundromat” – Steven Soderbergh
- “The Lighthouse” – Robert Eggers
- “The Other Lamb” – Malgorzata Szumowska
- “The Painted Bird” – Václav Marhoul
- “The Personal History of David Copperfield” – Armando Iannucci
- “The Report” – Scott Z. Burns
- “The Two Popes” – Fernando Meirelles
- “Uncut Gems” – Benny Safdie ve Josh Safdie
- “Weathering With You” – Makoto Shinkai
- “While at War” (Mientras Dure La Guerra) – Alejandro Amenábar
PAYLAŞ:
Tweet