Ana SayfaGüncelÇaldıran Belediyesi HDP Grup Sözcüsü görevden uzaklaştırıldı

Çaldıran Belediyesi HDP Grup Sözcüsü görevden uzaklaştırıldı

HABER MERKEZİ – HDP’li Çaldıran Belediyesi’nin eşbaşkanı olarak seçilen ancak diğer eşbaşkan Leyla Atsak’ın mazbatası elinden alınınca görevine HDP Belediye Grup Sözcüsü olarak devam eden Faruk Demir, İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırıldı.

Van’ın Çaldıran ilçesinin HDP’li Belediye Eşbaşkanı Faruk Demir’in İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırıldığı açıklandı.

31 Mart yerel seçimlerinde Çaldıran Belediyesi’ni yüzde 50 oy farkı ile kazanan HDP Belediye Eşbaşkanı Leyla Atsak’ın mazbatası KHK ile ihraç edildiği için YSK tarafından elinden alınarak AKP adayı Şefik Ensari’ye verilmişti.

HDP Belediye Grup Sözcüsü olarak meclis üyeliğine devam eden Demir, kendisinin belediyenin yazı işleri müdürlüğünden aranarak İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırıldığının bildiğini söyledi.

Mezopotamya Ajansı’na konuşan Demir, bunun hukuksuz ve keyfi bir uygulama olduğunu söyledi.

“Bizi işimizden uzaklaştırma gerekçesini dahi bilmiyoruz. Şunu biliyoruz ki biz mevzuata aykırı hiçbir şey yapmadık. Biz Kayyum zamanında yapılan yolsuzlukları ve AKP yandaşlarına verilen ihalelerin ortaya çıkarılması için çaba sarf ediyorduk. Bizim hedef alınmamız ancak bu şekilde açıklanabilir. Fakat biz hiçbir zaman mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz.”

PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
Bursa'da orman yangını
Sonraki Haber
Fotoğraflarla: 'Engelsiz Sera'da hasat zamanı