Ana SayfaGüncelNedeni Süper Kupa finali: İstanbul’da birçok yol trafiğe kapalı

Nedeni Süper Kupa finali: İstanbul’da birçok yol trafiğe kapalı

HABER MERKEZİ – Liverpool ve Chelsea arasında oynanacak UEFA Süper Kupa finali nedeniyle İstanbul’da birçok yol trafiğe kapalı olacak.

Geçen sezonun Şampiyonlar Ligi şampiyonu Liverpool ile Avrupa Ligi kupasının sahibi Chelsea arasında oynanacak, UEFA Süper Kupa finali İstanbul’da yapılacak.

Beşiktaş’taki Vodafone Park’ta 14 Ağustos Çarşamba günü (bugün) saat 22.00’de oynanacak maçı, Stephanie Frappart yönetecek.

Frappart, UEFA’nın erkekler kategorisindeki önemli bir turnuvada görev alan ilk kadın hakem olacak.

Diğer yandan Süper Kupa final maçı nedeniyle yarın bazı yollar trafiğe kapatıldı.

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, saat 10.00’dan 15 Ağustos 04.00’e kadar araç trafiğine kapatılan yollar şöyle:

  • Bomonti-Dolmabahçe tüneli çift taraflı, Dolmabahçe Caddesi Akaretler kavşağından, stadyuma kadar çift taraflı, Gümüşsuyu bölgesinden, İnönü Caddesine Selime Hatun sokağı ile kesiştiği nokta her iki yönlü, Mete Caddesi ve devamında Taşkışla Caddesi ile kesişen Gazhane Bostan Sokak ve devamında Prof. Bedri Karafakioğlu Caddesi ile Asker Ocağı Caddesi, Taksim Bölgesinden Geliş Güzergahı, Taşkışla Caddesi ile kesişen Kadırgalar Caddesi, Nişantaşı-Maçka bölgesinden geliş gidiş güzergahı, Meclisi Mebussan Caddesi her iki yönlü, Mebusan Yokuşu’nun kesiştiği noktadan Mimar Sinan Üniversitesinin olduğu yer (Fındıklı Kavşağı) itibaren olmak üzere, Karaköy istikametinden geliş gidiş güzergahı, Süleyman Seba Caddesi ile Şair Nedim Caddesinin kesiştiği kavşaktan itibaren sadece Maçka istikametine akım verilecektir.
  • Maçka Caddesinden Beşiktaş istikametine akım verilmeyecek, ara sokaklardan çıkan akım da Maçka istikametine yönlendirilecek.
  • Stadyum yakınında bulunan Dolmabahçe Caddesi ve Maçka Taşkışla Caddesi de dahil olmak üzere Dolmabahçe Gazhane Caddesi, Asker Ocağı Caddesi, İnönü Caddesi ve Prof. Bedri Karafakioğlu Caddesi, Vişneli Tekke Sokak, Babaefendi Sokak, Taşkışla Caddesi, Mete Caddesi, Divan kavşağı ile Mete Caddesi arası, Gümüş Sokak ile Gümüş Caddesi’nin kesiştiği yer, Çırağan Caddesi’nden Beşiktaş Meydan istikameti kapalı olacak.

Eski Yıldız Caddesi’nden Barbaros Bulvarı’na kadar “güvenlik” gerekçesiyle yönlendirmelerin yapılacağı belirtildi.

Açıklamanın devamında şunlar kaydedildi:

“Kadırgalar Caddesi’ndeki stadyuma yakın tek şeridin, stat D4-D6 kapılarının ön bölgesi, stadyumun kuzeyinde, stadyum ile belediye yerleşkesinin arasında bulunan Kadırgalar Şehit Mehmetçik Caddesi’nin Bomonti-Dolmabahçe tünel çıkışını Kadırgalar Caddesine bağlayan yolun 18 Ağustos 00.00’a kadar uzun süreli trafiğe kapatılacak.
“Divan Kavşağı, Tarlabaşı Bulvarı, Halaskargazi Caddesi, Meclisi Mebusan Caddesi, Mebusan Yokuşu, Barbaros Bulvarı, Piyalepaşa Bulvarı, Yedikuyular Caddesi, Refik Saydam Caddesi’nin alternatif güzergah olarak kullanılacak.”
Previous post
Cannes'da Kuir Palmiye'yi kazanmıştı: “Portrait of a Lady on Fire”dan ilk fragman
Next post
Hong Kong: Eylemler şiddetle 'bastırıldı', havalimanı yeniden açıldı