Ana SayfaGüncelDersim’de bir ay süreyle eylem ve etkinlikler yasaklandı

Dersim’de bir ay süreyle eylem ve etkinlikler yasaklandı

HABER MERKEZİ – Tunceli Valiliği, Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediyelerine kayyum atanmasına karşı şehirde yapılacak her türlü eylem ve etkinliği 30 gün süreyle yasakladığını duyurdu.

Dersim’de eylem ve etkinlikler bir ay boyunca yasaklandı.

Tunceli Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediyelerine atanan kayyumlara karşı yapılan eylem ve etkinlikleri gerekçe gösterilerek yasak kararı alındı.

Açıklamada, 30 gün süreyle Valilik ve Kaymakamlığın uygun göreceği etkinlikler dışındaki tüm etkinlikler yasaklandı.

“Milli güveniğin sağlanması. kamu düzeni ve güvenliğinin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, temel hak ve özgürlükler ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin ve genel asayişin korunması, genel trafik, vaya ve yolcu güvenliğinıin sağlanması, şiddet olaylarının meydana gelmemesi, yaygınlaşmasının önlenmesi ve yaşanabilecek her türlü olumsuzluğun önüne geçilebilmesi amacıyla yapılacak olan her türlü eylem ve etkinliklerin terör örgütlerinin propagandasına dönüşebileceği de göz önünde bulundurularak, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri ve yürüyüşleri Kanunu’nun 17. Maddesi ve 5442 sayılı İI İdaresı Kanunu’nun 11/A ve 11/C hükümleri doğrultusunda Valilik ve Kaymakamlık makamlarının uygun göreceği etkinlikler hariç olmak üzere ilimiz mülki sınırları içerisinde (polis ve jandarma sorumluluk alanının tamamı) açık alanda gerçekleşecek her türlü eylem ve etkinlikler Valilik Makamının 04/09/2019 tarihli oluru ile 04/09/2019 tarihinden 03/10/2019 tarihine kadar (bu tarih dahil) 30 (otuz) gün süre ile yasaklanmıştır.”

PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
Mem û Zîn yeniden sahneye taşındı
Sonraki Haber
Gamze Ceylan'ı öldüren Hakkı Dündar'ın cezasında 'iyi hal' indirimi