Ana SayfaToplumsal CinsiyetEvli olduğu kadını ağır yaraladığı halde serbest bırakılan korucu bu kez tutuklandı

Evli olduğu kadını ağır yaraladığı halde serbest bırakılan korucu bu kez tutuklandı

HABER MERKEZİ – Midyat’ta uyguladığı şiddet nedeniyle evli olduğu kadını ağır yaralayan korucu Medeni Akkurt tutuklandı.

Mardin’in Midyat ilçesine bağlı Toptepe köyünde yaşayan Saime Akkurt, evli olduğu korucu Medeni Akkurt’un uyguladığı şiddet sonucu hastaneye kaldırılmıştı.

Daha önce eşinin “merdivenden düştüğünü” iddia ederek serbest bırakılan Akkurt, Saime Akkurt’un ailesinin ihbarıyla jandarma tarafından yeniden gözaltına alındı.

MA’nın aktardığına göre Akkurt, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Aile tepki göstermişti

Abdurrahman Bakır, ablasını komalık eden Medeni Akkurt’un serbest bırakılmasına tepki gösterip, “Tutuklanması için ablamın ölmesi mi gerekiyor?” demişti.

Ağabey Bakır, olan biteni şöyle anlatmış ve şu çağrıyı yapmıştı:

“Ablam, şiddet görünce köydeki akrabaların yanına gidip, eşini şikayet ediyor ama kimse onu dinlemeyince evine geri dönüyor. Köyde ablamın delirdiği yalanını yayıyor.
“Eşi, önce ablamı çocuklarının gözünün önünde sonra da onları dışarı çıkarak darp ediyor. Çok kötü şekilde başını ayaklarının altına alıp yere çarpıyor, tekmeliyor, şiddet uyguluyor. Sonra da ‘merdivenden düşüyor’ diye hastaneye kaldırıyor.
“Hastanedeki görevliler şüphelenince dayak yediği anlaşılıyor ve jandarmaya haber veriyorlar. Jandarma kardeşimin kocasını gözaltına alıyor ama sonra serbest bırakıyor.
“Ablamın ikinci Emine Bulut olmaması için eşinin tutuklanmasını istiyorum.”Önceki Haber
Hasankeyf Koordinasyonu: 100 bin insan zorla yerinden edilecek
Sonraki Haber
Mahkeme kararıyla işine geri dönen akademisyen tekrar işten çıkarıldı