Ana SayfaGüncelKulp’ta HDP’lilere saldırı: İki yaralı

Kulp’ta HDP’lilere saldırı: İki yaralı

HABER MERKEZİ – Kulp Belediye eşbaşkanlarının görevden alınması nedeniyle ilçedeki meclis üyelerine dayanışma ziyaretine giden HDP’li yöneticiler saldırıya uğradı, iki kişi yaralandı. Olayla ilgili beş korucu gözaltına alındı.

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde yedi kişinin hayatını kaybettiği patlamaya ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında Kulp Belediye eşbaşkanları Mehmet Fatih Taş ve Fatma Ay’ın da aralarında bulunduğu beş kişi tutuklanmıştı. Ay ve Taş’ın yerlerine kayyum atanmıştı.

Bu nedenle ilçedeki belediye meclis üyelerine dayanışma ziyaretine giden HDP yöneticilerine saldırı gerçekleştiği bildirildi.

Mezopotamya Ajansı’nın aktardığına göre ilçeye giden Ergani, Silvan ve Hazro belediye meclis üyeleri ile üç ilçenin HDP yöneticileri, Kulp Belediyesi’nin önünde yaptıkları oturma eyleminden sonra dönüş yolunda 10 kişilik silahlı bir grubun saldırısına uğradı.

Kulp’un çıkışında gerçekleşen, sopa ve copların kullanıldığı saldırıda iki kişi yaralandı, araçların camları kırıldı.

Saldırının ardından ise HDP’liler askeri noktada durdurularak Genel Bilgi Taraması (GBT) kontrolünden geçirildi, ardından bu kez HDP Kulp İlçe Başkanlığı saldırıyla hedef alındı, binaların camı kırıldı.

Beş korucu gözaltına alındı

Ajansın aktardığına göre HDP’lilere saldırıdan korucular sorumlu.

Saldırının ardından olaya karışan 10 korucudan beşinin Zeyrek Jandarma Karakolu tarafından gözaltına alındığı bildirildi.


Eşbaşkanları tutuklanmıştı: Kulp Belediyesi’ne kayyum atandı

Previous post
Fotoğraflarla: Hasankeyf’in yok edilişi Guardian’da
Next post
İBB talip: Tarihi Sirkeci ve Haydarpaşa garları ihaleye çıkarılıyor