Ana SayfaGüncelAvukat Armanç Arkaş cinayeti: İddianame kabul edildi, zanlıya müebbet istemi

Avukat Armanç Arkaş cinayeti: İddianame kabul edildi, zanlıya müebbet istemi

HABER MERKEZİ – Diyarbakır Barosu avukatlarından Armanç Arkaş’ı öldürmekten tutuklanan Abdurrahman Doğan hakkında müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

Diyarbakır’da 28 yaşındaki avukat Armanç Arkaş’ın bir kafede silahla vurularak öldürülmesine ilişkin Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma tamamlandı.

Abdurrahman Doğan hakkında “kasten öldürmek”ten müebbet hapis istemiyle hazırlanan iddianame, Diyarbakır 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

“Bozo” lakaplı Doğan’ın Arkaş’ı saat 01.50’de ateş ederek öldürdüğü belirtilen iddianamede, tanıkların ifadesine de yer verildi.

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre cinayet tanıklarından F.K., “Bozo silah çıkararak dolduruş yaptı, Bozo’nun elindeki silahı almaya çalıştılar, Armanç bu şahısların yanına doğru gelirken silah patladı ve Armanç vuruldu” şeklinde ifade verdi.

İddianamede, Doğan’ın “maktulü etkili mesafeden ateşli silah ile yüz kısmına kasten ateş etmek suretiyle öldürdüğü” de belirtildi.

Davanın ilk duruşması 13 Ocak 2020’de yapılacak.

Diyarbakır Barosu avukatlarından Armanç Arkaş, 22 Haziran’da bir kafede iki grup arasındaki kavgayı ayırmaya çalışırken vurularak öldürülmüştü.

Previous post
İstanbul Boğazı sis nedeniyle gemi geçişlerine kapatıldı
Next post
Kamerun'da heyelan: En az 42 kişi öldü, yarısından fazlası çocuk