Ana SayfaEğitimDepremin ardından: Avcılar’da iki okulda daha eğitime ara verildi

Depremin ardından: Avcılar’da iki okulda daha eğitime ara verildi

HABER MERKEZİ – İstanbul’da meydana gelen depremin ardından Avcılar’da iki okul binası daha riskli bulunarak eğitim ve öğretime ara verildi. İki okulun öğrencilerinin 7 Ekim günü hangi okula gidecekleri belli olacak.

26 Eylül’de İstanbul’da meydana gelen 5.7 büyüklüğündeki depremin ardından ağır ve az hasarlı olduğu gerekçesiyle eğitime ara verilen 29 okuldaki öğrencilerin başka okullarda eğitime devam etmesine karar verilmişti.

Avcılar’da da yapılan hasar tespit değerlendirmelerinden sonra bazı okul binalarında eğitime ara verilmiş, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nin Avcılar’daki yurt binaları ise boşaltılmıştı.

Avcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün açıklamasına göre, Alsancak İlkokulu ile yanındaki Alsancak Ortaokulu binalarının kullanım açısından risk oluşturabileceği gerekçesiyle, detaylı inceleme yapılana kadar binaların tedbiren kullanıma kapatılmasına karar verdiği ifade edildi.

1995-96 eğitim-öğretim yılında açılan bu binaların 17 Ağustos 1999’daki depremde de hasar gördüğü, daha sonra bu binalara güçlendirme çalışmaları yapıldığı belirtildi.


Depremde hasar gören okullardaki öğrencilerin eğitim göreceği yerler belli oldu

Previous post
Nedeni Ilısu Barajı: Mezopotamya’nın ilk antik liman kenti sulara gömüldü
Next post
HDP'den Kürtçe için kampanya