Ana SayfaGüncelHDP’den kayyumlara karşı ‘halk buluşmaları’

HDP’den kayyumlara karşı ‘halk buluşmaları’

HABER MERKEZİ – HDP kayyum atamalarının ikinci ayını doldurduğu 19 Ekim’e kadar bir dizi eylem ve etkinlik düzenleyecek.

HDP’nin kayyumlara karşı oluşturduğu Kriz Koordinasyon Merkezi dün bir araya gelerek bir dizi eylem ve etkinlik yapma kararı aldı.

Mezopotamya Ajansı’nın aktardığına göre parti tüm yerellerde halk toplantıları yapacak.

Bu kapsamda HDK, DTK ve HDP öncülüğünde Diyarbakır, Van, Mardin, Batman, Adana, İstanbul ve İzmir’de kayyumlara karşı toplumsal dayanışma temalı “Demokrasi İçin Buluşuyoruz” etkinlikleri düzenlenecek.

7 merkezde düzenlenecek halk buluşmalarının miting şeklinde örgütlenmesi karar altına alınırken, çevre kentlerden de katılım sağlanması planlanıyor.

Kayyum atanmalarının ikinci ayını doldurduğu 19 Ekim’de özellikle Diyarbakır, Van ve Mardin’de o gün nöbet yerinde yapılacak açıklamaya sivil toplum örgütleri temsilcilerinin davet edilmesi ve heyet ziyaretlerinin yapılması için çalışma yürütülecek.

İstanbul’dan Batman’a

19 Ekim’e kadar sürecek eylemlerden biri İstanbul Esenyurt’ta olacak. Buradaki etkinlik 16 Ekim’de gerçekleşecek. Batman’da da aynı gün bir halk buluşması yapılacak. Yine Van ve İzmir’de 17 Ekim’de, Mardin ve Adana’da 18 Ekim’de, Ankara’da da 19 Ekim’de halk toplantıları olacak.

Görevden uzaklaştırılan üç büyükşehir belediye eşbaşkanlarına ilişkin kararı İçişleri Bakanlığı 2 ayda bir gözden geçireceğinden bütün yerellerde 19 Ekim günü saat 13:00’da da kitlesel basın açıklaması yapılacak.

Previous post
Beş kız çocuğunu cinsel istismara maruz bırakan erkeğe 26 yıl hapis
Next post
Bilim insanlarından yeni keşif: Solar termal yakıt