Ana SayfaÇalışma YaşamıODTÜ Mezunlar Derneği çalışanları eylemlerini sonlandırdı

ODTÜ Mezunlar Derneği çalışanları eylemlerini sonlandırdı

HABER MERKEZİ – Ücretlerinin geç yatırılması, Temmuz ayında uygulanması gereken toplu sözleşme zammının uygulanmaması nedeniyle iş bırakan ODTÜ Mezunlar Derneği çalışanları, taleplerinin bir kısmının karşılanmasının ardından eylemlerini sonlandırdı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Mezunları Derneği’nde çalışan Türkiye Ticaret, Kooperatif, Eğitim, Büro ve Güzel Sanatlar İşçileri Sendikası (Tez-Kop-İş) ve Devrimci Turizm İşçileri Sendikası (Dev Turizm-İş) üyesi işçiler 1 Ekim’de iş bırakmıştı.

Ağustos ücretlerinin hala yatmadığını belirten işçiler; tek seferde tüm ücretlerin yatırılması, Temmuz ayından itibaren sözleşmede yer alan zammın uygulanması ve bundan sonraki aylarda ücretlerin düzenli olarak yatırılmasının taahhüt edilmesini talep ediyordu.

İşçilerin taleplerinin bir kısmını kabul eden ODTÜ Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu, Temmuz ve Ağustos ayı ücretlerini de zamlarıyla birlikte ödedi.

Kurul yaptığı açıklamada, derneğin dar boğazda olduğunu ifade ederek bu durum karşısında işçileri birlikte mücadele etmeye çağırdı.

Taleplerinin karşılanmasının ardından işçiler dün akşam saatlerinde eylemlerini sonlandırarak, bugün iş başı yaptı.


ODTÜ Mezunlar Derneği’nde iş bırakma eylemi

Previous post
"Bir nevi AYM kararına direnmek": Mahkeme, Sırrı Süreyya Önder için mütalaa istedi
Next post
Gerekçe 'örgüt propagandası': Kürtçe şarkı söyleyen sekiz müzisyen gözaltına alındı