Ana SayfaToplumsal CinsiyetSanık avukatı talep etti: Şule Çet’in psikolojisi incelenecek

Sanık avukatı talep etti: Şule Çet’in psikolojisi incelenecek

HABER MERKEZİ – Şule Çet’in şüpheli ölümüne ilişkin davada sanık avukatının talebi üzerine mahkeme, Şule’nin ölümünden önceki dönemdeki psikolojisinin incelenmesi için bilirkişi heyeti istedi.

Ankara’da üniversite öğrencisi olan 23 yaşındaki Şule Çet’in, 29 Mayıs’ta eskiden yanında çalıştığı Çağatay Aksu’nun ofisinin olduğu plazanın 20. katından aşağıya atlayarak intihar ettiği iddia edilmiş ancak cinsel saldırıya uğradığı ve ölümünün şüpheli olduğu ortaya çıkmıştı.

Tutuklu yargılanan sanıklar Çağatay Aksu ve Berk Akand’ın avukatları, Şule’nin ölümünden önceki dönemdeki psikolojisinin incelenmesini talep etti.

Mahkeme de bu talebi kabul ederek, Hacettepe ve Gazi üniversitelerinden bilirkişi heyeti görevlendirmelerini istedi.

DHA’nın haberine göre psikiyatristlerden oluşan üçer kişilik bilirkişi heyetleri, Sağlık Bakanlığı’ndan alınan tedavi kayıtlarını inceleyerek, Şule’nin psikolojik durumu hakkında rapor hazırlayacak.

Çet ailesinin avukatı Umur Yıldırım, sağlık kayıtları arasında psikolojik içerikli sadece tek bir kayıt bulunduğunu, o kaydın da 2016 yılında Adana Yüreğir’deki ayaktan tedaviye ilişkin olduğunu söyledi.

Şule’nin Gazi Üniversitesi öğrencisi olduğunu hatırlatan Yıldırım, “Gazi Üniversitesi, Şule’nin okuduğu okul olduğu için bilirkişilik yapması uygun olmaz ve süreci uzatacaktır” dedi.Şule Çet Davası: Bilirkişi plazada biyolojik leke incelemesi yaptı

Bilimsel mütalaa intihar iddiasını çürüttü: Şule Çet’in 4 metre ileri düşmesi için atılması gerekir

Şule Çet Davası’nda ara karar: Sanıkların tutukluluk haline devam

Şule Çet davası: Keşif raporu sanık beyanlarını çürüttü

Şule Çet davasında olay yeri keşif raporuna itiraz

Şule Çet Davası: Dudak okuma uzmanı bulundu

Previous post
'Rüya / Şeyh Bedreddin Destanı' yarın sahnede
Next post
Albayrak: EYT gündemimizde yok