Ana SayfaEkonomiTüm köprü ve otoyol geçişlerine zam

Tüm köprü ve otoyol geçişlerine zam

HABER MERKEZİ – Otoyol ve köprü geçiş ücretlerine bugünden itibaren ortalama yüzde 20 zam yapıldı. Zamla birlikte boğaz köprüleri geçiş fiyatı 10.5 liraya yükseldi.

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM), bugünden itibaren tüm otoyol ve köprü geçiş ücretlerine yüzde 20 zam yapıldığını açıkladı.

Yeni zamlarla birlikte, otoyollarda otomobil için en yakın mesafe ücreti 3 lira, en uzak mesafe ücreti 30 lira, Boğaz köprüleri otomobil geçiş ücreti ise 10,50 lira oldu.

Otoyol ve köprü geçiş ücretlerine 21 aydır zam yapılmadığı belirtilen KGM açıklamasında, işçilik ve malzeme maliyetlerinin arttığı ve bu sebepten de zammın zorunlu hale geldiği ifade edildi.

“Otoyollarda otomobil için en yakın mesafe ücreti 3 lira, en uzak mesafe ücreti 30 lira, Boğaz köprüleri otomobil geçiş ücreti ise 10,50 lira olarak belirlenmiştir.
15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü geçiş ücret tarifesi ise aks aralığı 3,20 metreden küçük iki akslı araçlar için 10 lira, aks aralığı 3,20 metre ve 3,20 metreden büyük Ulaşım Koordinasyon Merkezi kararı gereğince geçebilen ve geçemeyen her türlü iki akslı araçlar için 13,50, 3 akslı her türlü araçlar için 29,50, 4 ve 5 akslı her türlü araçlar için 58,75, 6 ve yukarı akslı araç için 78,25 ve motosikletler için de 4,25 olarak belirlendi.”
Previous post
Hasta tutuklu Kinyas Gülcan yaşamını yitirdi
Next post
Şiddet ve ayrımcılığa karşı: İpekyolu Belediyesi Kadın Yaşam Merkezi kuruldu