Ana SayfaGüncel“İnsanca yaşamak istiyoruz” mitingi 8 Aralık’ta

“İnsanca yaşamak istiyoruz” mitingi 8 Aralık’ta

HABER MERKEZİ – İstanbul Emek, Barış ve Demokrasi Güçleri, 8 Aralık Pazar günü Bakırköy Pazar Alanı’nda “İnsanca yaşamak istiyoruz” sloganıyla düzenleyeceği miting için katılım çağrısı yaptı.

İstanbul Emek, Barış ve Demokrasi Güçleri, 8 Aralık Pazar günü Bakırköy Pazar Alanı’nda “İnsanca yaşamak istiyoruz” sloganıyla miting düzenleyecek.

Miting için Kadıköy’deki Eminönü Vapur İskelesi önünde önünde düzenlenen basın açıklamasına Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Musa Piroğlu ve İstanbul İl Eşbaşkanı Erdal Avcı ile çok sayıda kamu emekçisi katıldı.

Gemi Yapımı ve Deniz Taşımacılığı, Ardiye, Depo ve Antrepo İşçileri Sendikası (Limter-İş) Genel Başkanı Kanber Saygılı, ülkede son beş yıldır ilan edilen konkordatolar, iflaslar, küçülme kararlarıyla binlerce işçi ve ailesinin açlığa mahkum edildiğini söyledi.

İktidarın siyasi ve ekonomik krize “Milli” gerekçe yarattığını ifade eden Saygılı şunlar ifade etti:

“Onlar, ‘darbe girişimi var’ diyorlar, ‘savaş var’ diyorlar, ‘bir kurşunun fiyatı’ diyorlar, daha inandırıcı olmak adına, eleştiri yapılmasını, soru sorulmasını engellemek için, barış ve savaş kelimelerini dahi suç unsuru ilan ediyorlar. Ancak artık herkes biliyor ki, ekonomik krizin de siyasi çıkmazların da sorumlusu 17 yıllık AKP iktidarıdır.
“Bizler, ‘artık yeter’ diyoruz. Milyonlarca emekçi olarak işsizliği, yoksulluğu, sefaleti kabul etmiyoruz. Sadece kabul etmiyoruz demek yetmez, birleşip, birlikte mücadeleyi yükseltmediğimiz sürece bu duruma mahkum kalıyoruz.”

Açıklamanın ardından bildiri dağıtılarak mitinge katılım çağrısı yapıldı.

Previous post
Eğitim Sen anketi: Öğretmenlerin satın alma gücü azaldı, borçları arttı
Next post
17 yıllık ortaklığa son: UniCredit Türkiye'den çekiliyor