Ana SayfaKitap“Katılımcı Demokrasi” raflarda

“Katılımcı Demokrasi” raflarda

HABER MERKEZİ – 1960’ların Yeni Sol’u tarafından popülerleştirilen kavramın mirasına ithafen yayımlanan “Katılımcı Demokrasi” adlı çalışma Sümer Yayıncılık etiketiyle raflarda yerini aldı.

Dimitrios Roussopoulos ve C. George Benello tarafından derlenen “Katılımcı Demokrasi”, Sümer Yayıncılık’tan çıktı.

1960’ların Yeni Sol’u tarafından popülerleştirilen kavramın mirasına ithafen yayımlanan “Katılımcı Demokrasi”, aradan geçen zaman perspektifinde demokrasinin demokratikleşmesi tartışmalarına müdahil olan görüşleri yeniden sorguluyor.

Bu sorgulamayla birlikte vatandaşların demokrasiye katılımı üzerine vurgusuyla hem tarihi hem de çağdaş anlamda konu üzerine yazılmış en iyi makaleleri bir araya getiriyor.

Hakan Şahin’in Türkçeleştirdiği çalışma; George Woodcock, Murray Bookchin, Don Calhoun, Stewart Perry, Rosabeth Moss Kanter, James Gillespie, Gerry Hunnius, John McEwan, Arthur Chickering, Christian Bay, Martin Oppenheimer, Colin Ward, Sergio Baierle, Anne Latendresse, Bartha Rodin ve CLR James gibi yazarların makalelerini içeriyor.

“Katılımcı Demokrasi”, Porto Alegre ve Montreal modelleriyle birlikte yeni kentsel ekoloji ve doğrudan demokrasi tartışmalarını da ele alıyor.

Previous post
Gazeteciler ile hak savunucuları tutuklandı
Next post
Hepsi sinema işte!