Ana SayfaEğitimKitap ‘silah’ sayıldı: Çocuğu darp eden öğretmene 4 yıl 2 ay hapis cezası

Kitap ‘silah’ sayıldı: Çocuğu darp eden öğretmene 4 yıl 2 ay hapis cezası

HABER MERKEZİ – İstanbul’da 6 yaşındaki bir öğrenciye kitapla darp eden Nadir isimli öğretmene 4 yıl 2 ay hapis cezası verildi.

İstanbul Esenler’de bulunan bir ilkokulda öğrenci olan 6 yaşındaki bir çocuk, sınıf öğretmeni Nadir D. tarafından sağ gözünün alt kısmına kitapla vurarak darp edildi.

Yaralanmasının ardından hastaneye götürülen çocuğun gözünün altına dikiş atıldı.

Çocuğun ailesinin şikayeti üzerine soruşturma başlatan savcılık tarafından hazırlanan iddianamede, çocuğun sağ göz altında darbeye bağlı bir yaralanmanın olduğunun anlaşıldığı belirtilerek, Nadir D.’nin yaşı küçük kişiye karşı kamu görevlisi sıfatından kaynaklı olarak nufüzunu kötüye kullandığı ifade edildi.

İddianamede Nadir D.’nin “Kamu görevlisinin sahip olduğu nüfuzu kötüye kullanmak suretiyle çocuğa karşı silahla basit yaralama” suçundan 6 aydan 1 yıl 6 aya kadar hapsi talep edildi.

İddianamenin kabul edilmesiyle açılan davanın duruşması Bakırköy 29. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yapıldı.

DHA’nın haberine göre duruşmaya tutuksuz sanık Nadir D. ve çocuğun annesi ile avukatı katıldı.

Adli Tıp Kurumu’nun gönderdiği raporun okunmasıyla başlayan duruşma, şikayetçilerin rapora karşı beyan vermesiyle devam etti.

Kitap ‘silah’ olarak sayıldı

Nadir D.’den şikayetçi olduğunu belirten kadın, “Öğretmen olaydan sonra hiçbir pişmanlık göstermedi. En ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum” dedi.

Kadının avukatı Şahin Baran çocuğun yüzüne 4 dikiş atıldığını ve yara izinin geçmediğini belirterek, “Kullanılan kitap silah niteliğindedir, ayrıca sanık gözetimi altındaki çocuğa karşı suç işlemiştir. Bu nedenle en üst sınırdan cezalandırılmasını ve cezadan indirim yapılmamasını talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Mahkeme, sanık Nadir D.’nin “kasten basit yaralama” suçunu işlediğine hükmederek, 4 yıl 2 ay hapis cezası almasına karar verdi.

Previous post
Bu saatin bir derdi var: Türkan Elçi ve Mustafa Orman'la 'Kırık Saat' üzerine
Next post
İki gazeteciye toplam 10 yıl hapis cezası