Ana SayfaGüncelAlejandro Amenábar imzalı “While at War” ile 1936’nın İspanya’sına uzanıyoruz

Alejandro Amenábar imzalı “While at War” ile 1936’nın İspanya’sına uzanıyoruz

HABER MERKEZİ – Alejandro Amenábar’ın İspanya iç savaşı sırasında geçen son filmi “While at War”dan yeni fragman yayınlandı.

“The Sea Inside” (İçimdeki Deniz) ve “The Others” (Diğerleri) adlı filmleriyle tanınan İspanya sinemasının önemli isimlerinden Alejandro Amenábar, bu yıl yeni filmi “Mientras dure la guerra” (While at War) ile beyazperdeye geri döndü.

Film, dünya prömiyerini Eylül ayında Toronto Film Festivali’nde yaptıktan kısa süre sonra İspanya’da gösterime girdi.

Amenábar’ın 2004 yapımı “The Sea Inside”dan sonra çektiği ilk İspanyolca film olan “Mientras dure la guerra”nın Türkiye’de vizyona girip girmeyeceği ise şimdilik belirsizliğini koruyor.

Alejandro Amenábar’ın senaryosunu Alejandro Hernández ile birlikte kaleme aldığı film, izleyicileri 1936’nın İspanya’sına götürüyor ve ordu ayaklanmasına destek veren yazar Miguel de Unamuno’nun hikâyesini beyazperdeye taşıyor.

Diktatör Franco’nun güç kazandığı yıllarda Salamanca Üniversitesi’nin rektörü olan Unamuno’nun destek verdiği bu iç savaştaki rolüyle yüzleşmesi gerekecek.

Filmde Miguel de Unamuno’ya Karra Elejalde Miguel hayat veriyor.

Filmin oyuncu kadrosundaki diğer isimler şöyle: Eduard Fernandez, Nathalie Poza, Santi Prego. Luis Bermejo ve Tito Valverde.

Amenábar’ın son filminden yayınlanan yeni fragmanı aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Previous post
"Önlem alınmazsa yıkılacak" denilmişti: Surp Sarkis Kilisesi’ndeki göçükte bir çocuk ağır yaralandı
Next post
Mardin Tabip Odası Başkanı Derya Etem serbest bırakıldı