Ana SayfaEğitimİki ilde okullara kar tatili

İki ilde okullara kar tatili

HABER MERKEZİ – Maraş’ın Onikşuat, Dulkadiroğlu, Andırın ve Çağlayancerit ilçelerindeki okulların bir kısmı kar yağışı nedeniyle tatil edildi. Adıyaman’ın Çelikhan ilçesinde de taşımalı eğitime bir gün ara verildi.

Maraş’ta 3 gündür etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime 1 gün ara verildi.

Eğitime ara verilen okullar şöyle:

  • Çağlayancerit ilçesinde Oruçpınarı, Helete ve Bozlar mahallelerindeki okullar dışındaki tüm okullar.
  • Dulkadiroğlu ilçesinde Baydemirli Başpınar Ortaokulu, Ağabeyi İlkokulu, Kemallı İlkokulu, Başdervişli İlkokulu/Ortaokulu, Budaklı Köseler İlkokulu, Beşenli İlkokulu/Otraokulu.
  • Onikişubat ilçesinde Tekir Kısık İlkokulu, Tekir İlk/Ortaokulu, Tekir ÇPL, Hacıveliler Yeşilgöz İlk/Ortaokulu, Kumarlı İlk/Ortaokulu, Çukurhisar İlk/Ortaokulu, Ömer Selver Doğan İlk/Ortaokulu, Çevrepınar İlk/Ortaokulu.
  • Andırın ilçesinde Geben Şehit Ahmet Boz Ortaokulu, Geben Şehit Ramazan Avcı Lisesi, Altınyayla Ortaokulu, Akifiye Ortaokulu.

Çelikhan’da da taşımalı eğitime ara

Adıyaman’ın Çelikhan ilçesinde de etkili olan kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitime bir gün ara verildi.

Dün akşam saatlerinde başlayan ve ilçe merkezinde kalınlığı 15-20 santimetreyi bulan kar nedeniyle 20 köy ve mezra ulaşıma kapandı.

DHA’nın haberine göre İlçe Milli Eğitim Müdürü Resul Acar, ilçede taşımalı eğitim gören Askerhan, Yeşiltepe, Cumhuriyet ve TOKİ okullarında kar yağışı nedeniyle okulların bir gün tatil edildiğini söyledi.

Previous post
Karınca’nın vizyon seçkisinde bu hafta: 'Little Joe' ve 'Lara'
Next post
Libya Türkiye'den 'resmen' askeri destek istedi