Ana SayfaToplumsal CinsiyetMardin’de Şefika Yasa 9 gündür kayıp: ‘Bir erkek öldürmekle tehdit ediyordu’

Mardin’de Şefika Yasa 9 gündür kayıp: ‘Bir erkek öldürmekle tehdit ediyordu’

HABER MERKEZİ – Mardin Kızıltepe’de yaşayan Şefika Yasa’dan 12 Ocak’tan bu yana haber alınamıyor. Aile, kızlarının daha önce kendisiyle evlenmek isteyen bir erkek tarafından tehdit edildiğini söylüyor.

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yaşayan 19 yaşında Şefika Yasa, 12 Ocak’tan bu yana kayıp.

Anne Naile Yasa, kızının söz konusu günün akşamında evlerinin karşısında bulunan bakkala bir şeyler almak için çıktığını ve bir daha dönmediğini söylüyor.

Uzun süre kızlarının eve dönmesini bekleyen aile kendi imkanlarıyla arama çalışması başlatıyor ancak sonuç alamayınca polise başvuruyor.

Mezopotamya Ajansı’na konuşan anne Yasa, şu ana kadar herhangi bir gelişmenin yaşanmadığını belirtirken, “Sağ da olsa ölü de olsa kızımı istiyorum” diyor.

Anne Yasa, kızının daha önce bir kişi tarafından tehdit edildiğine dikkat çekiyor: “Daha önce Ahmet adında bir kişi kızımı istemeye geldi. Bu kişinin evli ve dört çocuğu olduğunu öğrenince evlenmelerine razı olmadım. Bu kişi kızımı sürekli, ‘benimle olmazsan seni öldürürüm’ diye tehdit ediyormuş.”

Kızının kaybolduğu gece bu kişinin evlerinin sokağında olduğunu öğrendiğini kaydeden anne Yasa, “Aramadık yer kalmadı. Birileri mi kaçırdı ya da öldürüldü mü bilmiyoruz. Dışarıya çıkarken nüfus kimliği ve telefon yanındaydı” diyor.

Gülistan Doku da hala kayıp

Öte yandan Dersim’de de Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku, 5 Ocak’tan bu yana kayıp.

İki haftayı aşkın bir zamandır arama çalışmaları sürerken, 21 yaşındaki Doku’dan hala bir iz yok.


Gülistan Doku raporu: Soruşturma salt intihar ihtimali üzerinden yürütülüyor, bazı deliller toplanmadı

Previous post
Fotoğraflarla Hrant Dink anması
Next post
Demirtaş: Jülide ve Kadir onurun, linç güruhu ise alçaklığın sembolü