Ana SayfaGüncelSultanbeyli’deki Pir Sultan Abdal Cemevi’ne saldırıyla ilgili soruşturma

Sultanbeyli’deki Pir Sultan Abdal Cemevi’ne saldırıyla ilgili soruşturma

HABER MERKEZİ – İstanbul Sultanbeyli’de Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Cemevi’ne yapılan saldırıya ilişkin soruşturma başlatıldı.

İstanbul Sultanbeyli’de bulunan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Cemevi’ne 19 Ocak’ta gece saatlerinde kapıları kırarak giren kişi ya da kişiler yerlere çarpı işareti yaparak, “Bitmedi”, “Öl” gibi yazılamalar yapmış, bağış kutusunu da kırıp içindeki paraları çalmışlardı.

Sultanbeyli Cemevi Başkanı Erdal Aksoy, cemevinde çalışanların sabah kapıları açmasıyla saldırıyı öğrendiklerini belirterek, “Bunun hızsızlık mı yoksa son yaşanan siyasi gerilimlerden dolayı yapılan bir provokasyon mu olduğu inceleniyor” demişti.

Olanlara ilişkin ilgili incelemelerin yapıldığını belirten Aksoy, cemevinde bulunan bağış kutusunun kırılıp, saldırıya hırsızlık süsü verildiğini ifade etmişti.

Saldırıyla ilgili İstanbul Valiliği’nden ise “Ekiplerimizce gerekli inceleme yapılarak soruşturma başlatılmıştır” açıklaması yapılmıştı.

Bugün saldırıyla ilgili bir açıklama yapan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatıldığını belirterek, saldırının her boyutuyla soruşturulduğunu bildirdi.


Sultanbeyli’de cemevine saldırı: Camlar kırıldı, bağış paraları çalındı, ‘öl’ yazıldı

Previous post
Afrin'e operasyonun ikinci yılında HDP'den kınama
Next post
HDP'ye ateş açan saldırgan 'çevreyi rahatsız etmek'ten tutuklandı