Ana SayfaGüncelCHP Grup Başkanvekili Özkoç ölüm tehditleri aldığını açıkladı

CHP Grup Başkanvekili Özkoç ölüm tehditleri aldığını açıkladı

HABER MERKEZİ – CHP Grup Başkanvekili Özkoç, son 10 gün içerisinde hem sosyal medya hem de mektup aracılığıyla ölüm tehditleri almaya başladığını açıkladı, “Bir ülkede özgürlük, demokrasi varsa tehditlere boyun eğerek, yaşanmaz” dedi.

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden yaptığı açıklamada ölüm tehditleri aldığını duyurdu.

Sosyal medya üzerinden yüzlerce ölüm tehdidi aldığını kaydeden Özkoç, mektup aracılığıyla da tehditlerin geldiğini ifade etti.

Özkoç, AKP lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisi hakkında yaptığı açıklamaların ardından bu tehditlerin arttığını söyledi.

Cumhuriyet’ten Mahmut Lıcalı’ya konuşan Özkoç, “Ölüm tehditlerinin yanı sıra bulunduğum otelde çöp kovamdaki kağıtlara kadar alındığını görüyorum. Cumhurbaşkanı’nın ‘Bu adam şizofren, aslında hapsetmek lazım, tımarhaneye göndermek lazım’ açıklamasından sonra tehditler daha da arttı” dedi ve ekledi:

“Hemen hemen her gün, özellikle şu 10 gün içerisinde daha yoğun bir şekilde tehditler alıyorum. Her türlü ayrıştırıcı dili kullanıyor. Kendisine muhalefet eden herkesi aşağılıyor. O bunları söylerken hiç kimsenin sesi çıkmıyor. Çünkü herkes korkuyor. Peki korkarak nereye varacağız?”

‘Tehditlere boyun eğerek yaşanmaz’

Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı alanını “tarafsız bir şekilde değil, kendisinin serbest alanı olarak kullandığını” savunan Özkoç, “Böyle bir şey yok. Bir ülkede özgürlük, demokrasi varsa tehditlere boyun eğerek yaşanmaz. Gördüğüm şudur ki: Artık insanlar tahammülün sonuna geldiler. İnsanlar artık kendilerini yakmaya başladılar. Ailece intihar ediyorlar. 100 binlerce genç, işsizlik içerisinde kıvranıyor. Biz susarak mı yaşayacağız” değerlendirmesinde bulundu.

CHP’li Özkoç, kendisine yönelik tehditlerin artması nedeniyle başvurmak için güvenebileceği bir kurum olmadığına da dikkat çekerek, “Kime başvuracağım? Yaşadığım bu güzel ülkede insanlar herkese, her şeye şüpheyle bakıyor. Bu ülkenin eski Genelkurmay Başkanı doğruyu konuşuyor diye hakkında dava açılıyor. Kim koruyacak bizi” dedi.


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
Akşener'den İYİ Parti'deki istifalara ilişkin açıklama
Sonraki Haber
TSK, Adalet Bakanlığı ve emniyette Gülen cemaati soruşturması: 766 gözaltı kararı