Ana SayfaEkolojiİstanbul Valiliği’nden fırtına uyarısı

İstanbul Valiliği’nden fırtına uyarısı

HABER MERKEZİ – İstanbul Valiliği, rüzgarın yarından itibaren fırtına, Perşembe günü ise kuvvetli fırtına şeklinde esmesinin beklendiğini duyurdu ve uyarıda bulundu.

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, yarın (Çarşamba günü) güney ve güneybatı yönlerinden esecek olan rüzgarın öğle saatlerinden itibaren Marmara’nın batısı ve Kuzey Ege kıyılarında fırtına (60-75 km/saat), Perşembe günü Marmara, Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun batısı ile Karadeniz’in iç ve yüksek kesimlerinde kuvvetli fırtına (70-100 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

Fırtına nedeniyle meydana gelebilecek çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı zehirlenmesi ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

İstanbul Valiliği de Meteoroloji’nin verilerini paylaşarak bir uyarıda bulundu.

”Yarın Güney ve Güneybatı yönlerinden esecek olan rüzgarın, öğle saatlerinden itibaren bölgemizde fırtına (60-75 km/saat), Perşembe günü ise kuvvetli fırtına (70-100 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı zehirlenmesi ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”Önceki Haber
Corona virüsü sözlüğü: Kullanılan terimlerin ne kadarını biliyoruz?
Sonraki Haber
Hüsnü Mübarek hayatını kaybetti