Ana SayfaGüncel33 ülkeden 115 film: Tribeca Film Festivali’nin programı açıklandı

33 ülkeden 115 film: Tribeca Film Festivali’nin programı açıklandı

HABER MERKEZİ – 15-26 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan 2020 Tribeca Film Festivali’nin programı açıklandı. Festivalde 33 ülkeden 115 film yer alıyor.

Tribeca Film Festivali, bu yıl 15-26 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek.

Festivalin programında bu yıl 33 ülkeden 115 film yer alıyor.

2020 Tribeca Film Festivali’nin programında yer alan 115 filmden 95’i dünya prömiyerini Tribeca’da yapacak.

FilmLoverss’ın haberine göre David Bowie’nin gençlik yıllarına odaklanan Stardust, Michael Winterbottom’ın Trip serisindeki dördüncü film olan The Trip to Greece, Alice Wu’nun yıllar sonra gelen ikinci filmi The Half of It, Catherine Keener’ın başrolünü üstlendiği No Future, bu yıl Tribeca Film Festivali’nde sinemaseverler ile buluşacak dikkat çekici filmlerin başında geliyor.

Toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması adına önemli adımlar atan Tribeca Film Festivali’nde bu yıl da yönetmen kadınların imzasını taşıyan filmlerin oldukça önemli bir yere sahip olduğu görülüyor.

Bu yıl festivalde gösterilecek uzun metraj filmlerin 44’ü yönetmen kadınların imzasını taşıyor.

15 Nisan’da Mary Wharton imzalı Jimmy Carter Rock & Roll President belgeselinin gösterimiyle açılacak festivalin programında yer alacağı açıklanan filmler şöyle:

ABD Yarışma Kategorisi

  • 12 Hour Shift – Brea Grant
  • Cowboys – Anna Kerrigan
  • Fully Realized Humans – Joshua Leonard
  • The Half of It – Alice Wu
  • Little Fish – Chad Hartigan
  • Lorelei – Sabrina Doyle
  • Materna – David Gutnik
  • My Heart Can’t Beat Unless You Tell It To – Jonathan Cuartas
  • No Future – Andrew Irvine
  • The Violent Heart – Kerem Sanga

ABD Belgesel Yarışma

  • 499 – Rodrigo Reyes
  • Dear Mr. Brody – Keith Maitland
  • Enemies Of the State – Sonia Kennebeck
  • Father Soldier Son – Catrin Einhorn, Leslye Davis
  • Jacinta – Jessica Earnshaw
  • Landfall – Cecilia Aldarondo
  • The Last Out – Sami Khan, Michael Gassert
  • Pray Away – Kristine Stolakis
  • Socks on Fire – Bo McGuire
  • Simple As Water – Megan Mylan
  • Wake Up On Mars (Réveil sur Mars) – Dea Gjinovci
  • Wonderboy – Anissa Bonnefont

Uluslararası Yarışma

  • Ainu Mosir – Takeshi Fukunaga
  • Asia – Ruthy Pribar
  • Contactado – Marité Ugás
  • The Hater (Hejter) – Jan Komasa
  • Kokoloko – Gerardo Naranjo
  • My Wonderful Wanda (Wanda, mein Wunder) – Bettina Oberli
  • Nobody Knows I’m Here (Nadie sabe que estoy aquí) – Gaspar Antillo
  • She Paradise – Maya Cozier
  • Sublet – Eytan Fox
  • Tryst with Destiny – Prashant Nair

Spotlight

  • Bad Education – Cory Finley
  • Clean – Paul Solet
  • Don’t Tell a Soul – Alex McAuley
  • The God Committee – Austin Stark
  • Happily – BenDavid Grabinski
  • Inheritance – Vaughn Stein
  • The King of Staten Island – Judd Apatow
  • Love is Love is Love – Eleanor Coppola
  • Love Spreads – Jamie Adams
  • Monday – Argyris Papadimitropoulos
  • My Zoe – Julie Delpy
  • Silk Road – Tiller Russell
  • The Sound of Philadelphia – Jeremie Guez
  • The Stand-In – Jamie Babbitt
  • Stardust – Gabriel Range
  • The Trip to Greece – Michael Winterbottom

Spotlight Belgesel

  • The Art of Political Murder – Paul Taylor
  • Athlete A – Bonni Cohen, Jon Shenk
  • Banksy Most Wanted – Aurélia Rouvier, Laurent Richard, Seamus Haley
  • Brian Wilson: Long Promised Road – Brent Wilson
  • Helmut Newton: the Bad and the Beautiful – Gero von Boehm
  • Hydration – Mimi Valdés
  • Ice Cold – Karam Gill
  • Kubrick by Kubrick (Kubrick par Kubrick) – Gregory Monro
  • Larry Flynt for President – Nadia Szold
  • Not Going Quietly – Nicholas Bruckman
  • Ottolenghi and the Cakes of Versailles – Laura Gabbert
  • Rebuilding Paradise – Ron Howard
  • Ricky Powell: The Individualist – Josh Swade
  • Somebody Up There Likes Me – Mike Figgis
  • Stockton on My Mind – Marc Levin
  • This Is Paris – Alexandra Haggiag Dean
  • Tough Love: The Lennox Lewis Documentary – Rick Lazes, Seth Koch
  • Wojnarowicz – Chris McKim
  • Yung Lean: In My Head – Henrik Burman
  • Yusuf Hawkins: Storm Over Brooklyn – Muta’Ali

Viewpoints

  • A Glitch in the Matrix – Rodney Ascher
  • Giants Being Lonely – Grear Patterson
  • Harley – Jean-Cosme Delaloye
  • Honeymood – Talya Lavie
  • I’m No Longer Here (Ya No Estoy Aqui) – Fernando Frias de la Parra
  • La Llorona – Jayro Bustamante
  • La Madrina: The Savage Life of Lorine Padilla- Raquel Cepeda
  • Looking For A Lady With Fangs And A Moustache – Khyentse Norbu
  • Marvelous and The Black Hole – Kate Tsang
  • Miracle Fishing – Miles Hargrove
  • The Outside Story – Casimir Nozkowski
  • P.S. Burn This Letter Please – Michael Seligman, Jennifer Tiexiera
  • Pacified (Pacificado) – Paxton Winters
  • The State of Texas vs. Melissa – Sabrina Van Tassel
  • Stateless (Apátrida) – Michèle Stephenson
  • Stray – Elizabeth Lo
  • Through the Night – Loira Limbal
  • Tribeca Critics’ Week
  • American Psycho – Mary Harron
  • I Carry You With Me – Heidi Ewing
  • Lux Aeterna – Gaspar Noé
  • The Nowhere Inn – Bill Benz
  • Shirley – Josephine Decker
  • Sweet Thing – Alexandre Rockwell

Gece Yarısı

  • Becky – Cary Murnion, Jonathan Milott
  • The Boys from County Hell – Chris Baugh
  • The Dark & The Wicked – Bryan Bertino
  • Honeydew – Devereux Milburn
  • Sputnik – Egor Abramenko

Women at Work

  • Girls Can’t Surf – Christopher Neliusm
  • Picture a Scientist – Ian Cheney, Sharon Shattuck
  • Women in Blue – Deirdre Fishel
Previous post
Rusya Dışişleri'nden '93 Harbi' paylaşımı
Next post
ABD'de hortum: En az 25 kişi hayatını kaybetti