Ana SayfaGüncelBahçeli’ye göre Türkiye Moskova’da mahcup olmamış

Bahçeli’ye göre Türkiye Moskova’da mahcup olmamış

HABER MERKEZİ – Rusya’da yapılan ‘Moskova mutabakatı’nı değerlendiren MHP lideri Devlet Bahçeli, alınan kararların Türkiye için olumlu olduğunu savundu. “Türkiye Moskova’da mahcup olmamıştır” diyen Bahçeli, “Esad hata yaparsa bunu misliyle ödemelidir. Buna çanak tutan hangi ülke olursa olsun gök kubbe başlarına yıkılmalıdır” diye de ekledi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Meclis grup toplantısında konuştu.

Bahçeli konuşmasında, Moskova’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında 5 Mart’ta gerçekleşen İdlib zirvesini değerlendirdi.

Çıkan kararların Türkiye açısından olumlu olduğunu savunan Bahçeli, “İdlib gerginliği azaltma bölgesi boyunca tüm askeri faaliyetler 6 Mart gece yarısından itibaren durdurulmuştur. Bu güne kadar da bir provokasyon vuku bulmamıştır. Bölgesel huzur ve güvenlik için önemli adım atılmış, bir pürüz kaldırılmıştır” dedi.

Ateşkese uyulmaması halinde çatışmaların yeniden başlayacağını belirten Bahçeli, devamla şunları söyledi:

“Putin’in askerlerimizin yerini bilmediğini söylemek havanda su dövmektir. Bundan sonra ateşkese uyulursa ne ala uyulmazsa kaldığımız yerden başla vatan mücadelesini gittiği yere kadar taşırız. Türkiye Moskova’da mahcup olmamıştır.
Burada üzerinde durmamız gereken konu Esad’ın ilk fırsatta silaha sarılıp sarılmayacağı muammasıdır. Esad hata yaparsa bunu misliyle ödemelidir. Buna çanak tutan hangi ülke olursa olsun gök kubbe başlarına yıkılmalıdır. Mevzi kazanımlarıyla oyalanmayız.”

İdlib krizi: Putin-Erdoğan görüşmesinden ateşkes çıktı

Erdoğan: Amacımız ateşkesti, hamdolsun Rusya’da bunu temin ettik

Akar’dan ‘Moskova mutabakatı’ açıklaması

Akşener: Moskova’da kazanan Rusya ve Esad oldu

Previous post
Ildikó Enyedi hakkında her şey İstanbul Modern Sinema'da
Next post
ABD askerleri Afganistan'dan çekilmeye başladı