Ana SayfaKültür-Sanatİstanbul Modern 8 Mart’ta kadınlara ücretsiz

İstanbul Modern 8 Mart’ta kadınlara ücretsiz

HABER MERKEZİ – İstanbul Modern’de, Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla 8 Mart’ta tüm kadın ziyaretçilere müze girişi, atölye çalışması, rehberli tur ve film gösterimi ücretsiz olacak.

İstanbul Modern, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde tüm etkinliklerin kadınlara ücretsiz olacağını duyurdu.

Tüm kadın ziyaretçilere müze girişi, atölye çalışması, rehberli tur ve film gösterimi ücretsiz olurken İstanbul Modern Mağaza’da alışveriş yapan tüm kadınlara poster hediye edilecek.

8 Mart kapsamında kadınlara özel hazırlanan atölye çalışmasında katılımcılar, cansız mankenler üzerinde kumaş ve karton gibi çeşitli malzemeler kullanarak hayali bir figürün yaşam öyküsünü oluşturabilecek.

Bu çalışma sanat üretiminde kişisel ifadenin önemini keşfetmeye, duygu ve düşünceleri görsel olarak ifade etmeye odaklanıyor.

Gerçekleştirilecek rehberli turda ise “Misafirler: Sanatçılar ve Zanaatkârlar” ile “Lütfi Özkök: Portreler” sergilerindeki modern ve çağdaş sanatın kadın temsilcilerinin çalışmaları görülebilecek.

Ayrıca yönetmenliğini Ildikó Enyedi’nin üstlendiği “Benim 20. Yüzyılım” adlı filmin gösterimi de kadın izleyicilere ücretsiz.

1989’da Cannes’da Altın Kamera ödülüne layık görülen, mucitlerin şekillendirdiği bir dünyada kadınların yerini sorguladığı, rüyayı andıran bir üslupla anlattığı bu ilk uzun metrajlı filmde Dorota Segda, Oleg Yankovskiy, Paulus Manker, Esther Gorintin, Nino Khomasuridze, Dinara Drukarova rol alıyor.

İstanbul Modern’in 8 Mart programı şöyle:

  • 13.00 Film Gösterimi: Benim 20. Yüzyılım (Yönetmen: Ildikó Enyedi)
  • 16.00-17.00 Rehberli Tur: “Misafirler: Sanatçılar ve Zanaatkârlar” ve “Lütfi Özkök: Portreler”
  • 17.00 Kadınlar Günü Atölye Çalışması (atölye çalışması 20 kişilik)

Atölye çalışması ve rehberli turu için rezervasyonu egitim@istanbulmodern.org adresine mail göndererek veya 0 (212) 334 7341’i arayarak yapabilirsiniz.
Önceki Haber
KHK’li mimar Alev Şahin’e kesilen cezalar bir kez daha iptal: 'Hak ihlali'
Sonraki Haber
Kundura Sinema'nın Mart ayı programında sinemacı kadınlar var