Ana SayfaEğitimMEB’den ‘Corona’ uyarısı, Sağlık Bakanlığı’ndan okulların tatiliyle ilgili açıklama

MEB’den ‘Corona’ uyarısı, Sağlık Bakanlığı’ndan okulların tatiliyle ilgili açıklama

HABER MERKEZİ – MEB, koronavirüs salgını nedeniyle, öğrenci, öğretmen ve bakanlığa bağlı personelleri uyardı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, konuyla ilgili bir genelgenin yayımlanabileceğini belirtti. Koca ayrıca okulların tatil edilip edilmemesiyle ilgili Milli Eğitim Bakanlığı’yla önümüzdeki günlerde görüşüleceğini söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yeni tip Corona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle öğrenci, öğretmen ve bakanlığa bağlı personele uyarılarda bulundu.

Yapılan açıklamada zorunlu olmadıkça proje, uluslararası toplantı ve benzeri etkinlikler kapsamında yurt dışına seyahat edilmemesi istendi.

Yine yurt dışında görevli bulunan veya görevlendirilmeleri zorunlu olan bakanlık personelinin sağlık önlemlerine azami düzeyde uyması talep edildi.

Okulların tatiliyle ilgili açıklama

Öte yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Corona virüs ile ilgili yaptığı açıklamada, kamu personelinin bu dönemde zorunlu olmadıkça yurtdışına çıkmamasıyla ilgili bir genelgenin yayımlanabileceğini söyledi.

Koca, okulların tatil edilip edilmemesiyle ilgili ise Milli Eğitim Bakanlığı’yla önümüzdeki günlerde görüşüleceğini belirtti. Benzer bir açıklama Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan da geldi.

Previous post
HDP’nin 'Corona' önergesi AKP ve MHP oylarıyla reddedildi
Next post
Sağlık Bakanı: Corona virüsünün şu anda Türkiye'de olma ihtimali çok yüksek