Ana SayfaKitapSürükleyici bir siyasi polisiye: “Kızıl Tugaylar’ın Gizli Örgütü”

Sürükleyici bir siyasi polisiye: “Kızıl Tugaylar’ın Gizli Örgütü”

HABER MERKEZİ – Dimitris Mamaloukas’ın “Kızıl Tugaylar’ın Gizli Örgütü” isimli siyasi polisiye romanı, farklı anlatıcıların söz aldığı dinamik bir kurguya sahip. İletişim Yayınları’ndan çıkan kitap Kızıl Tugaylar’ın dünyasını anlatıyor.

2017’de Yunanistan’ın prestijli ödüllerinden Anagnostis dergisinin ‘En İyi Roman Ödülü’ne layık görülen “Kızıl Tugaylar’ın Gizli Örgütü”, Türkiyeli okurların beğenisine sunuldu.

Dimitris Mamaloukas’ın polisiye romanı, İletişim Yayınları etiketiyle çıktı.

Fulya Aktüre Koçak’ın Türkçeye çevirdiği eser, Avrupa’da sol silahlı mücadele geleneğinin en bilinen örgütlerinden Kızıl Tugaylar’ın dünyasını mercek altına alıyor.

Kitap, üniversite öğrencisi Alessandro Fontana’nın Bologna’da birdenbire ortadan kaybolması ile başlıyor.

“Alessandro’nun çalışma masasında açık duran eski basım bir Che Guevara kitabı… Evde parke altından çıkan bir silah… Tesadüfen bulunan bir müsevedde sayfasının polisiye bir kitapta yer alması… Git gide derinleşen bir muamma, artan bir gizem…”

Kayıp öğrenciyi aramaya koyulan Fontana’nın annesi, eski arkadaşı bir özel dedektif ve onun arkadaşı bir sahaf, bu ipuçlarından hareketle Kızıl Tugaylar’a çıkan bir yola giriyor…

Dimitris Mamaloukas

1968 yılında Atina’da doğdu. İtalya’da Lecce Üniversitesi Felsefe Bölümü’nü bitirdi. 1999 yılında, daha sonra beyazperdeye de uyarlanan ilk kitabı “Alkol Olduğu Sürece Umut Vardır”ı yazdı.

Botanikçinin Büyük Ölümü, Yayıncının Kaçırılması, Dimitrios Mostra’nın Kayıp Kitaplığı, Asfaltın Yalnızlığı isimli polisiyelerin, Bankacı O’Brian’ın Kaçırılması ve Sahte Paralar isimli polisiye kitap serilerinin yanı sıra Özgür Ruh Fini ve Elimi Tut isimli romanları vardır.

Çocuklar için de polisiye romanlar kaleme aldı. Öyküleri pek çok seçkide, Yunanistan ve İtalya’nın büyük gazete ve dergilerinde yayımlandı. İngilizce ve İtalyancadan çeviriler yapıyor, edebiyat eleştirileri yazıyor.

Previous post
Pandemilere karşı çözüm ekolojide
Next post
İşsizliğin en yüksek olduğu iller: Mardin, Batman, Şırnak ve Siirt