Ana SayfaGüncelÜrdünlü çocuğa tokat atan kişiye verilen cezada hükmün açıklanması geri bırakıldı

Ürdünlü çocuğa tokat atan kişiye verilen cezada hükmün açıklanması geri bırakıldı

HABER MERKEZİ – Mersin’de 5 yaşındaki Ürdünlü bir çocuğa tokat atan Nadir Kızılbulut, toplam 2 yıl 5 gün hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

Mersin’in Mezitli ilçesindeki Akdeniz mahallesindeki bir parkta 5 Ekim 2019’da çocuklar arasında kavga çıkmış, parka gelen Nadir Kızılbulut isimli bir şahıs, 5 yaşındaki Ürdünlü bir çocuğa tokat atmıştı.

Gözaltına alınan Kızılbulut çkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

Hakkında ‘Nitelikli yaralama’, ‘Tehdit’, ‘Çocuğa karşı yaralama’ ve ‘Mala zarar verme’ suçlarından 8 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan Kızılbulut, 40 gün sonra, 13 Aralık 2019’da yapılan ilk duruşmada tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edilmişti.

Davanın karar duruşması 21’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde yapıldı.

Kızılbulut ve çocuğun ailesinin katılmadığı duruşmada avukatlar son kez dinlendi.

Mahkeme başkanı, Kızılbulut’a 5 yaşındaki çocuğa tokat atmaktan 7 ay 15 gün, çocuğun babasına yönelik eyleminden dolayı 3 ay 10 gün, mala zarar vermekten 5 ay ve ölümle tehdit suçundan 8 ay 10 gün hapis cezası verdi.

Ancak mahkeme sanık hakkında ‘Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılması (HAGB)’ maddesini uyguladı.

Çocuğun ailesinin avukatı Hibe Gökalp, duruşma sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, “Sanığa verilen ceza yetersiz. Kendini savunamayacak yaştaki bir çocuğa yönelik uygulanan bir fiil söz konusu. Bölge mahkemesine itiraz edeceğiz” dedi.

Previous post
Yeni parti için başvuru yapıldı, kurucular kurulu belli oldu
Next post
AYM'den Soma kararı: Görevlileri yargılamamak yaşam hakkı ihlali