Ana SayfaCezaevleriAvukatlarından başvuru: Demirtaş hayati risk grubunda, tahliye edilmeli

Avukatlarından başvuru: Demirtaş hayati risk grubunda, tahliye edilmeli

HABER MERKEZİ – HDP’nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş için tahliye başvurusu yapıldı.

4 Kasım 2016 tarihinden bu yana Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın avukatları, Demirtaş’ın sağlık durumuna dikkat çekerek tahliye başvurusunda bulundu.

Demirtaş’ın avukatlarının konuya ilişkin açıklaması şu şekilde:

“Bilindiği gibi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 1 Nisan Çarşamba günü kapsamlı bir açıklama yapmıştır. Bu açıklamada, korona virüs salgınıyla ilgili çeşitli veriler paylaşmıştır. Bu verilerden bazıları, virüs nedeniyle yoğun bakımda olan hastaların yüzde 63’ünün, yaşamını yitirenlerin de yüzde 69’unun hipertansiyon hastası olduğu şeklindedir.
“Müvekkilimiz Selahattin Demirtaş’a, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde HİPERTANSİYON tanısı konulmuştur. Daha önce solunum ve kalp rahatsızlıkları sebebiyle ameliyat da geçiren Demirtaş’ın bu hastalıkları devam etmekte, kendisi çeşitli ilaçlar kullanmaktadır. Dolayısıyla Demirtaş, Bakan Koca’nın açıkladığı hayati risk grubundadır.
“Bu nedenle, 6 yıldır süren ve kendisinin şüpheli bile olmadığı soruşturma dosyasındaki tutukluluğunun kaldırılması amacıyla dün (2 Nisan Perşembe) kendisi için tahliye başvurusu yapılmıştır.”
Previous post
İlk Kürt süper kahraman filmi “Gênco” ücretsiz izlemeye açıldı
Next post
Ölüm orucundaki Helin Bölek yaşamını yitirdi