Ana SayfaGüncelCadı Üçlemesi’nin ilk halkası olan ’13+’ erişime açıldı

Cadı Üçlemesi’nin ilk halkası olan ’13+’ erişime açıldı

HABER MERKEZİ – Kadınlara yönelik şiddete dair ‘şifa öyküleri’ anlatan, farklı türde üç filmden oluşan Ceylan Özgün Özçelik imzalı ‘Cadı Üçlemesi’nin ilk filmi “Cadı Üçlemesi 13+” ücretiz olarak erişime açıldı.

Corona virüsü salgını nedeniyle evlerimizde kalıp fiziksel mesafenin arttırılmasının önerildiği bu günlerde birçok sanatsal etkinlik erişime açılıyor.

Bunlardan biri de Ceylan Özgün Özçelik’in senaristi ve yönetmeni olduğu ‘Cadı Üçlemesi’nin ilk filmi olan ’13+’.

Özçelik’in üçlemesi, kadınlara ve kız çocuklarına yönelik şiddete dair şifa öyküleri anlatan, farklı türde üç filmden oluşuyor.

Tamamıyla diyalogsuz olan ve tek plan çekilen üçlemenin bu ilk kısa filminde, dört yaşında bir kız çocuğunun karabasanına ortak oluyoruz. Filmin oyuncuları Derya Pınar Ak ve Tuğrul Tülek.

Film için Ümraniye Platoları’nda her biri 780X450 cm olan dekor duvarlar kuruldu ve ressam Nihal Martlı karışık teknikle, eş boyutlu duvar resmi yaptı.

Cadı Üçlemesi’nin yapımcılığını Armağan Lale (Filmada), ortak yapımcılığını ise Özge Özpirinçci ile Tülin Özen üstleniyor.

Film, Ekim 2019’da 52. SITGES Uluslararası Fantastik Filmler Festivali’nde dünya prömiyerini yaptıktan sonra, Başka Sinema Ayvalık Film Festivali’nde ve FilmEkimi’nde seyirciyle buluşmuştu.

Üçlemenin diğer iki filmi

Cadı Üçlemesi’nin ikincisi olan 15+ adlı deneysel belgeselde cezaevindeki kadınların düşlerini ve yaralarını anlatacak.

Fantastik/kara komedi türündeki üçlemenin son filmi 18+ adlı uzun metrajda ise, bir ailenin üç kuşak kadınlarıyla beraber bayram kutlamasına tanık olunacak.

Her iki filmin de yapım ve finansal süreci devam ediyor.

Previous post
20 baro başkanından çağrı: İnfaz düzenlemesinde kanun önünde eşitlik sağlanmalı
Next post
İstanbul Modern 200'ü aşkın fotoğraf çalışmasını erişime açtı