Ana SayfaGüncelÇakıcı’dan Bahçeli ve Erdoğan’a teşekkür mektubu

Çakıcı’dan Bahçeli ve Erdoğan’a teşekkür mektubu

HABER MERKEZİ – Tartışmalı infaz düzenlemesinin yürürlüğe girmesinin ardından tahliye edilen suç örgütü lideri Çakıcı, MHP lideri Bahçeli ile AKP lideri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti.

Siyasi tutukluların kapsam dışı bırakıldığı infaz yasasının yürürlüğe girmesiyle onbinlerce mahpusun tahliyesine başlanmıştı.

Tahliye edilenlerden biri de organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı olmuştu.

Sincan Kapalı Cezaevi’nden çıkan Çakıcı, avukatı aracılığıyla yayınladığı açıklamasında, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile AKP lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

Çakıcı’nın avukatı Zeynep Çiftçi, müvekkilinin el yazısı ile kaleme aldığı açıklamayı Twitter üzerinden paylaştı.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Yeni infaz yasası ile esaretten kurtulup özgürlüğüne kavuşan tüm mahkûm arkadaylar, şahsım ve hepimizin özgür olmasına vesile olan MHP Genel Başkanı ve Dünya Türk’lerinin yaşayan efsanevi son Türkmen Beyi Sayın Devlet Bahçeli’ye ve bu yasanın diğer mimarı, son dört yıldır devletimizin bekası için Batı Emperyalizmine asla taviz vermeyen Devlet Başkanımız Sayın Tayyip Erdoğan’a kendi adıma ve özgürlüklerine kavuşturdukları tüm mahkum arkadaşlar adına en derin saygılarımı arz ederim.”

Ne olmuştu?

2004’ten bu yana cezaevinde olan Çakıcı, 2018 yılında MHP lideri Devlet Bahçeli’nin ‘af’ çıkışı ile yeniden gündeme getirilmişti.

Bahçeli 24 Haziran seçimleri öncesinde ‘genel af’ önerisinde bulunmuş, HDP’nin tutuklu cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ı kastederek, “Ülkü ve ülke sevdalısı olan, davalarının gözü kara yiğitleri olarak bilinen mesela Alaattin Çakıcı, mesela Kürşat Yılmaz, 100 bin ülkücünün imzasıyla aday gösterilseydi, bu kahramanlarımız için de cezaevinden çıkarılmaları için bir kampanya yapılacak mıydı?” demişti. Hükümet ise Bahçeli’nin çağrısını geçiştirmişti.

Çakıcı, Bahçeli’nin çıkışına ‘teşekkür’ ile karşılık verirken HDP’ye ise tehditler savurmuştu.

Kırıkkale Keskin Cezaevi’nde hapis yatan Çakıcı, tüm bu konular gündemdeyken 19 Mayıs 2018’de rahatsızlanarak Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’nde mahkum koğuşunda tedavi altına alınmış, Bahçeli ise kendisini ziyaret etmişti.
Önceki Haber
Kürt Dil ve Kültür Ağı'ndan sosyal medyada canlı yayınlar
Sonraki Haber
TTB: Covid-19 salgınını durduracak, sağlıkta şiddeti ortadan kaldıracağız