Ana SayfaGüncelErdoğan’dan gazeteci Portakal hakkında suç duyurusu

Erdoğan’dan gazeteci Portakal hakkında suç duyurusu

HABER MERKEZİ – Cumhurbaşkanı Erdoğan, gazeteci Fatih Portakal hakkında suç duyurusunda bulundu.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, FOX TV sunucusu Fatih Portakal hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Anadolu Ajansı (AA), Erdoğan’ın Portakal hakkında sosyal medyadaki paylaşımlarında ‘yalan ve halkı manipüle etmeye yönelik ifadeler paylaştığı’ iddiasıyla suç duyurusunda bulunduğunu bildirdi.

Portakal, kabine toplantısı ardından açıklama yapan Erdoğan’ı Twitter üzerinden “Tekalifi Milliye hatırlatılıp ‘zor günlerden geçiyoruz’ denilerek mevduatı veya tasarrufu olanlardan para istenmesin bir de! Korona sonrası ödeyelim derlermiş bir de! Olmaz olmaz diyemiyorum maalesef” sözleriyle eleştirmişti.

Portakal, daha önce de “Biz Bize Yeteriz Kampanyası” ile ilgili emniyetin polislerden kampanya ile ilgili dilekçe doldurmasını istediğini iddia etmişti.

Emniyet Genel Müdürlüğü ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Söz konusu yardım kampanyası ile ilgili olarak Genel Müdürlüğümüz tarafından personelimizin kampanyaya katılımını sağlamak için kesinlikle bir genelge veya talimat yazısı söz konusu değildir” demişti.


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
Canlı Blog | Can kaybı 70 bini aştı, 300 bine yakın kişi iyileşti
Sonraki Haber
DSÖ'den "Covid-19 aşısı Afrika'da denensin" diyen Fransalı doktorlara tepki