Ana SayfaGüncelYeni Şafak, Kars Belediyesi ile Ayhan Bilgen’i hedef gösterdi

Yeni Şafak, Kars Belediyesi ile Ayhan Bilgen’i hedef gösterdi

HABER MERKEZİ – Yeni Şafak gazetesi, “Kardeş Aile Kampanyası”nı gerekçe göstererek Kars Belediyesi’ni hedef gösteren bir haber yaptı. Habere tepki gösteren belediye eşbaşkanı Ayhan Bilgen, “İftira ve düzmece senaryolar ile hayır işlerini bile kriminalize etme çaresizliği” dedi ve gazete hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

Yeni Şafak gazetesi, Halkların Demokratik Partisi’nin Corona virüsü salgını günlerinde dayanışmak için düzenlediği “Kardeş Aile Kampanyası” üzerinden, Kars Belediyesi ve Eşbaşkan Ayhan Bilgen’i hedef aldı.

Gazete, “Kars Belediyesi’nde tuhaf işler: HDP’li belediye PKK’ya böyle para aktarıyor” başlığıyla yayımladığı haberde şu ifadeleri kullandı:

“HDP’li Kars Belediyesi, öldürülen, yaralanan ya da cezaevinde bulunan PKK’lıların ailesine doğrudan yardım ulaştıramayınca çareyi ‘kardeş aile’ formülünde buldu. Belediye Almanya merkezli sözde ‘Kürt Kızılayı’na liste gönderiyor, sözde kuruluş da ailelerin örgütten kopmaması için onlara Avrupa’dan bağışçı buluyor.”

Gazete ayrıca Ayhan Bilgen hakkında da “Dosyası kabarık” başlığıyla bir bölüm açarak Bilgen hakkında daha önce açılan soruşturma ve dosyaları da habere ekledi.

Bilgen: Kriminalize etme çaresizliği

Habere tepki gösteren Bilgen, “İftira ve düzmece senaryolar ile hayır işlerini bile kriminalize etme çaresizliği. Eskiden Yeni Şafak ve bazı muhafazakar gazeteler imamın keçisi çalındığında ‘İmam keçi çaldı’ diye haber yapılmasından rahatsız olur tepki verirlerdi. Şimdi o rolü kendileri oynamaktan memnunlar” dedi.

Belediye Eşbaşkanı Şevin Alaca da “Yerel yönetimlerin görevi nedir, sorusunun cevabını veren, dayanışma ve paylaşmaya en çok ihtiyaç duyulan günlerde çalışmalarımız ve belediyemiz hakkında yalan haber yapma çaresizliği” diye konuştu.

Kars Belediyesi tarafından bugün Yeni Şafak hakkında suç duyurusunda bulunulacağı belirtildi.

HDP’nin “Kardeş Aile Kampanyası” 

HDP, Mart ayında Corona virüsü salgının ekonomik etkilerini azaltmak amacıyla “Kardeş Aile Kampanyası” başlatmıştı.

Kampanya kapsamında, ekonomik açıdan zor durumda bulunan, ihtiyaç duyan, salgın sebebiyle işsiz kalmış, salgın tehdidine rağmen çalışmak zorunda olan aileler önceleneceği ifade edilmişti.

Partinin il ve ilçe örgütleri “Dayanışmacı Kardeş Aile” ile ihtiyaç sahibi “Kardeş Aile”nin iletişime geçmelerini sağlıyor.

Kampanya süresince “bir elin verdiğini diğer el görmez” şiarı esas alınıyor.
Önceki Haber
Almanya'da Hizbullah'a yasak ve operasyon
Sonraki Haber
Samsun'da erkek şiddeti: Huriye Karadeniz öldürüldü