Ana SayfaCezaevleri“Altı tutuklu kadın yedikleri yemekten zehirlendi”

“Altı tutuklu kadın yedikleri yemekten zehirlendi”

HABER MERKEZİ – Sincan Kadın Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan Leyla Uyanık annesiyle yaptığı telefon görüşmesinde, altı kadının yedikleri yemekten kaynaklı zehirlendiklerini söyledi.

Ankara Sincan Kadın Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan altı kadının dün öğlen yedikleri yemekten dolayı zehirlendikleri belirtildi.

Tutuklulardan Leyla Uyanık, bugün telefon görüşmesi yaptığı annesi Şehriban Uyanık’a söz konusu durumu anlattı.

Mezopotamya Ajansı’na konuşan anne Uyanık, kızının anlatımlarına ilişkin şunları aktardı:

“Kızım dün kendi koğuşlarına yemek istemediğini, fakat yan koğuşlarının yemek aldıklarını söyledi. Kızım, ‘Yemekte içinde mısır bulunan makarna ve türlü vardı. Yedikleri yemekten sonra çok geçmeden tutuklular kusmaya başladı. Mısır mı bayattı, yemeklerin içinde farklı bir şey mi vardı bilinmiyor. 6 tutuklu arkadaşımız zehirlendi. Bir tane tutuklu arkadaşımız 2 saat aralıklarla kustu. Tutuklular revire götürülüp sadece iğne vuruldu. Fakat çok fazla kusan tutuklu arkadaşımızı hastaneye kaldırdılar. Arkadaşımız çok fazla kustuğu için hastaneye kaldırıldı’ dedi. Şu an zehirlenen tutuklulardan haberi yok. Sorduklarında iyi olduklarını söylemişler.”

Covid-19 salgınıyla birlikte bu gibi durumlardan tedirgin olduklarını söyleyen anne Uyanık, İnfaz Yasası’nda yapılan değişiklikle birçok adli tutuklunun serbest bırakıldığını hatırlatarak “Çocuklarımızın serbest bırakılmasını istiyoruz” diye konuştu.

Previous post
Taylan Kulaçoğlu ile Hakan Gülseven serbest
Next post
Canlı Blog | Vaka sayısı beş milyona yaklaşıyor