Ana SayfaGüncelAnkara’da bekçi şiddeti iddiası, emniyetten yalanlama

Ankara’da bekçi şiddeti iddiası, emniyetten yalanlama

HABER MERKEZİ – İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk, sık sık hak ihlalleriyle gündeme gelen bekçilerin bu kez de Etimesgut’ta çöp dökmeye çıkan bir genci darp ettiğini belirtti. Emniyet ise Öztürk’ün iddiasını “gerçek dışı” diye niteledi.

Ankara’nın Etimesgut ilçesinde sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu gün bekçilerin belediye çalışanı olan bir genci darp ettiği iddia edildi.

Söz konusu iddiayı İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarla gündeme taşıdı.

Öztürk, altı gün önce Ankara Etimesgut’ta çöp dökmeye inen Serkan K. isimli bir gencin bekçiler tarafından darp edildiğini, olaya müdahale etmek isteyen ailesine de biber gazı sıkıldığını yazdı.

“Çöp dökmek için çıktığını söyleyen gencin bekçiler tarafından öldüresiye dövüldüğünü” söyleyen Öztürk, ardından yaşananları şöyle aktardı:

“Olayı duyan ve müdahale etmeye çalışan gencin ailesine de biber gazı sıkılıyor. Astım hastası babanın göğsüne ayakları ile basıp teslim alıyorlar. Polis ve bekçi takviyesi ile 20 kişilik ekip ters kelepçe ile aile karakola götürülüyor.”

Karakolda da kötü muamelenin devam ettiğini belirten Öztürk, yaşananları paylaşırken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara Valisi Vasip Şahin ve Ankara Valiliği’nin de sosyal medya hesaplarını etiketleyerek “Bekçi zulmüne bir son verilsin” dedi.

Emniyetten açıklama

Ankara Emniyet Müdürlüğü, söz konusu iddiayla iligili yazılı açıklama yaptı.

Emniyet Müdürlüğü, İYİ Parti Ankara İl Başkanı Öztürk’ün paylaşımlarını “gerçek dışı” diye nitelerken, şunları belirtti:

“Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle ikametine girmesi yönünde yaya devriye görevi yapan çarşı ve mahalle bekçilerimiz tarafından uyarılan ve kimliğini ibraz etmemekte ısrar ettiği için açık kimlik bilgileri sonradan tespit edilen S.K. isimli şahıs tüm ikazlara rağmen ikametine girmemekte direnmiştir.

“Aynı siyasi partinin ilçe yönetim kurulu üyesi ve şahsın babası olan Ü.K. ile diğer aile fertleri olaya sonradan müdahil olarak görevli memurlara mukavemet ve hakarette bulunmuş, şahsın kardeşi H.K. ise çarşı ve mahalle bekçimizin boynunu sıkmak suretiyle mukavemet gerçekleştirmiştir.”

Previous post
Tahliye edildiği gün yaşamını yitiren Kaya defnedildi
Next post
Ankara'da kadın cinayeti: Veysel Tetik evli olduğu Selma Tetik'i öldürdü