Ana SayfaGüncelCHP’li Ağbaba: Adalet gelmezse hiçbir bayram ağız tadıyla kutlanamayacak

CHP’li Ağbaba: Adalet gelmezse hiçbir bayram ağız tadıyla kutlanamayacak

HABER MERKEZİ – Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, son günlerde yaşanılan gelişmelere dikkat çekerek, “Bu topraklara adalet gelmezse, hiçbir bayram ağız tadıyla kutlanamayacak” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Ramazan Bayramı dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.

Bayramın ‘birlik ve beraberliğin simgesi’ olduğunu belirten Ağbaba, dostluk ve kardeşliğin yaygınlaştığı, umutların yeşerdiği bayram tadında günlerin özlemi içinde olduklarını dile getirdi.

“Türkiye’de asıl bayram, barışın, dostluğun, kardeşliğin hakim olduğu zaman, tarafsız ve bağımsız adaletin işlediği zaman kutlanacaktır” diyen Ağbaba, son günlerde yaşanılan gelişmelere dikkat çekti ve “Çok net bir şekilde görülüyor ki, bu topraklara adalet gelmezse, hiçbir bayram ağız tadıyla kutlanamayacak” ifadesini kullandı.

Ağbaba, “Farklı düşünen, konuşan, yazan her kişinin kendisini özgürce ifade edebildiği, insanların haksız ve hukuksuz gözaltına alınmadığı, yargılanmadığı, tutuklanmadığı, adaletin kişilere göre değil, toplumun tamamına eşit yaklaşabildiği bir ülke en önemli önceliğimiz” diye ekledi.

CHP’li Ağbaba, mesajının sonunda ise bayram dileklerini sıraladı:

“Ramazan Bayramı’nın üreticilerin emeklerinin karşılığını aldığı, icra dairelerinin yolunu bilmediği, tüm çalışanların insanca yaşayabilecekleri ücret aldıkları, gençlerin işsizlik, çocukların gelecek kaygısı yaşamadığı, açlık ve yoksulluğun sona erdiği, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgının son bulduğu günler getirmesini diliyor, bu vesileyle, tüm vatandaşlarımızın Ramazan Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.”


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
Ankara'da kadın cinayeti: Veysel Tetik evli olduğu Selma Tetik'i öldürdü
Sonraki Haber
Christopher Nolan imzalı ‘Tenet’ hakkında neler biliyoruz?