Ana SayfaÇalışma Yaşamı‘Corona günleri’nde sağlık çalışanlarına şiddet sürüyor

‘Corona günleri’nde sağlık çalışanlarına şiddet sürüyor

HABER MERKEZİ – İzmir Tabip Odası, kentte özel bir hastanede meslektaşlarına yönelik şiddet ve ölüm tehdidini duyurarak, sürecin takipçisi olacaklarını belirtti.

İzmir Tabip Odası Yönetim Kurulu, salgın sürecinde sağlık çalışanlarına yönelik şiddete ilişkin yazılı açıklama yaptı. Şiddetin hala devam ettiğinin belirtildiği açıklamada, 16 Mayıs’ta yaşanan bir vaka aktarıldı.

Acil serviste çalışan görevli sağlık çalışanının karın ağrısı şikâyetiyle başvuran bir kişiyi muayene etmeye başladığı belirtilirken, olayın doktora şiddete dek nasıl gittiği anlatıldı:

“Muayene odasında bulunan hastanın eşi, muayene devam ederken meslektaşımızın uzman olup olmadığını sorgulamış, hastanın muayene yöntemini sorgulamaya başlamıştır.

“Meslektaşımızın, hasta yakınına dışarı çıkmasını söylemesi üzerine hasta yakını meslektaşımızla tartışmaya başlamış, meslektaşımızı kolundan tutarak tartaklamaya başlamıştır. Daha sonra meslektaşımıza ve olaya müdahale eden hemşire ve kayıt görevlisine hakaret etmiş, ölümle tehdit etmiştir.

“Olayın ardından meslektaşımız, hemşire ve acil servis kayıt görevlisi, şiddet uygulayan bu kişiden şikâyetçi olmuşlardır.”

Açıklamada olayla ilgili adli süreç başladığına işaret edilerek, hukuki sürecin Tabip Odası tarafından yürütüleceği belirtildi.


PAYLAŞ:
    WhatsApp'da Paylaş!   Telegram'da Paylaş!     Yazdır   E-Posta Gönder

Önceki Haber
Kadınlar istismara karşı sokağa çıkıyor
Sonraki Haber
Datça açıklarında art arda iki deprem