Ana SayfaGüncelDink cinayeti davası: Covid-19 nedeniyle Temmuz’a ertelendi

Dink cinayeti davası: Covid-19 nedeniyle Temmuz’a ertelendi

HABER MERKEZİ – Hrant Dink cinayeti kapsamında yeniden görülmeye başlanan davada sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar veren mahkeme, bir sonraki celseyi Covid-19 salgını nedeniyle Temmuz’a erteledi.

Agos gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink cinayeti kapsamında yeniden görülmeye başlanan davanın 106. celsesi Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapıldı.

12-13-14 Mayıs tarihlerinde görülmesi planlanan celseler Covid-19 salgını nedeniyle tek günle sınırlandırıldı.

Sadece tutuklu sanıkların tahliye taleplerinin alındığı duruşmaya dönemin Fox TV Haber Müdürü Ercan Gün, İstanbul Jandarma İstihbarat TİM Komutanı olarak görev yapan Yüzbaşı Muharrem Demirkale, Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek ve İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer tutuklu bulundukları cezaevlerinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılıyla katıldı.

Sanık avukatlarından sadece Ercan Gün’ün savunmasını üstlenen Uğur Güner ve Ömer Bayraktar duruşmada hazır bulundu.

Davaya müdahil diğer avukatlar ve sanık müdafileri mazeret bildirerek duruşmaya katılmazken mahkeme inceleme neticesinde oy çokluğuyla dört sanığın da tutukluk hallerinin devamına karar verdi.

Mahkeme ayrıca 105’inci celsede dinlenmesi kararlaştırılan tanıkların ise bir sonraki celse dinlenilmelerine karar verildi.

Duruşmayı 7-8-9 Temmuz’a bırakan mahkeme, önümüzdeki celsede dönemin İstanbul Jandarma komutanı Ünal Karaosmaoğlu’nun da arasında bulunduğu 13 ismi dinleyecek.

Previous post
Afganistan'da saldırılar: En az 36 kişi hayatını kaybetti
Next post
AİHM'den Türkiye'nin Osman Kavala itirazına ret