Ana SayfaÇalışma Yaşamı‘Direnerek kazandık’: Belediyeden çıkarılan işçiler 209 gün sonra işe geri döndü

‘Direnerek kazandık’: Belediyeden çıkarılan işçiler 209 gün sonra işe geri döndü

HABER MERKEZİ – İstanbul’da Ataşehir Belediyesi’nde çalışırken işten çıkarılan Melike Şahin ve Alişan İpşirlioğlu 209 gün sonra işlerine geri döndü. Şahin ve İpşirlioğlu, işten çıkarıldıkları tarihten itibaren belediye önünde oturma eylemi yapıyorlardı.

İstanbul’da 4 Ekim 2019’da çalıştığı Ataşehir Belediyesi’ndeki işinden çıkarılan güvenlik işçisi Alişan İpşiroğlu ve Genel-İş işyeri temsilcisi Melike Şahin işe geri alındı.

İşten çıkarıldıkları tarihten itibaren belediye önünde oturma eylemi yapan işçiler, 209 günün ardından belediye başkanı ile yaptıkları görüşmeden sonra işbaşı yaptı.

Alişan İpşirlioğlu’nun belediye ile uzun süredir süren görüşmeleri sonrası dün iş başı yapmasının ardından, Melike Şahin’in de işe giriş işlemleri bugün yapıldı.

“Direnerek kazandık”

İşine geri dönen Melike Şahin, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ile yaptığı görüşmede İlgezdi’nin kendisine aralarında kişisel bir sorun olmadığını söylediğini aktardı.

Kendisine “200 gündür direniyorsunuz. Alişan işe başladı, sende işe başla” dendiğini belirten Şahin, “Belediye başkanı vicdanlı davrandığını söyledi. Fakat biz onların vicdanına kalmadığımızı biliyoruz. Biz belediye önünde direnerek kazandık. Biz kış kıyamet demeden, haklılığımızdan aldığımız güç ile işimizi geri aldık” dedi.

Previous post
Fahrettin Altun'dan suç duyurusu, Ragıp Zarakolu'ndan açıklama
Next post
13 barodan infaz düzenlemesinin iptali için AYM'ye çağrı