Ana SayfaGüncelErdoğan’dan ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ açıklaması

Erdoğan’dan ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ açıklaması

HABER MERKEZİ – ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle ilgili açıklama yapan Erdoğan, “Bu sistemin ülkemize katkılarını hazmedemeyenlerin insanımızı zehirlemesine izin vermeyeceğiz” diyerek partililere “Milletimizle gönül bağımızı güçlendirmek için 3 yıllık bir vakit var” sözleriyle seslendi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP’nin 81 il teşkilatı ile Tarabya’daki Huber Köşkü’nden video konferans yöntemiyle görüşme gerçekleştirdi.

Covid-19 salgın sürecini başarıyla yönettiklerini ifade eden Erdoğan, “Attığımız normalleşme adımları sonrasında ortaya çıkan tablo doğru yolda ilerlediğimizi gösteriyor” dedi.

Erdoğan, konuşmasında ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne de değindi.

“Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni ve bu sistemin ülkemize katkılarını hazmedemeyenlerin insanımızı zehirlemesine izin vermeyeceğiz” diyen Erdoğan, 2023 seçimlerine kadar diğer faaliyetlerin yanı sıra bu hususta da yoğun gayret içinde olunmasını istedi ve ekledi:

“Önümüzde hem programlarımızı uygulamak hem milletimizle gönül bağımızı güçlendirmek için 3 yıllık bir vakit var. Hep birlikte, hasbi bir şekilde, buraya dikkat edin hesabi değil, hasbi bir şekilde çalıştığımız ve elimizden gelen çabayı gösterdiğimizde, milletimizin desteğinin yanımızda olacağından şüphem asla yoktur.”

Ne olmuştu?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 14 Mayıs’ta Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu’ya ‘olası bir baskın seçimde, seçime katılabilmeleri için Gelecek ve DEVA partilerine milletvekili verebileceklerini’ söylemişti.

Kılıçdaroğlu’nun bu açıklamasının ardından 15 Mayıs’ta MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den Siyasi Partiler Kanunu ve Seçim Yasası’nda değişiklik yapılmasını istediği açıklaması gelmişti.

Bahçeli 24 Mayıs’ta yaptığı açıklamada ise söz konusu bu isteğini hatırlatarak, “MHP, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin devamını da mümkün kılacak bazı reformların yapılması ve acilen çıkarılması gerektiği inancında” demişti.

Previous post
Bakan Selçuk: Yüz yüze eğitimin kaç hafta olacağı Eylül'de belirlenecek
Next post
DSÖ: Sıtma ilacının klinik araştırmaları durduruldu