Ana SayfaGüncelİmamoğlu’ndan Soylu hakkında suç duyurusu

İmamoğlu’ndan Soylu hakkında suç duyurusu

HABER MERKEZİ – İBB Başkanı İmamoğlu, Beylikdüzü Belediye Başkanlığı dönemi nedeniyle ilgili 27 konuda soruşturma izni veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve müfettiş Yıldırım hakkında suç duyurusunda bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü Belediye Başkanlığı dönemi nedeniyle ilgili 27 konuda soruşturma izni verilmesi üzerine, izni veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve müfettiş Arif Yıldırım hakkında suç duyurusunda bulundu.

İmamoğlu’nun avukatı Kemal Polat, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurarak gerçekleştirdi.

Polat suç duyurusunda, ön incelemeyi yürüten müfettiş Arif Yıldırım’ın, “yalnızca İmamoğlu’nun görev yaptığı döneme odaklandığını, maddi gerçekleri ortaya çıkarmak yerine müvekkilin soruşturulmasının sağlanmasını kendisine görev edindiğini” kaydetti.

Suç duyurusunda, “Yıldırım’ın harcama ve ihale yetkilisi olmamasına rağmen, müvekkilinin bu yetkilere sahip olduğu şeklinde rapor düzenleyerek müvekkili sorumlu gösterdiğini, savunma yapabilmek için talep ettiği bilgi ve belgeyi paylaşmadığını, buna rağmen raporunda müvekkil ifade vermiş gibi alıntılar yaparak sahte evrak düzenlediği” ifade edildi.

İçişleri Bakanı Soylu hakkındaki suç duyurusu kısmında ise, “T.C. İçişleri Bakanı sayın Süleyman Soylu da T.C. İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişi sayın Arif Yıldırım’ın yukarıda sayılan eylemlerine soruşturma izni vermiştir ve maddi gerçeğe aykırı, sahte içerikli raporda yer alan iddiaları soruşturma iznine bağlamış olması nedeniyle sorumludur” hususlarına dikkat çekildi.

Previous post
Tekirdağ'da göçük: Bir işçi enkaz altında
Next post
Sevda Noyan ifade verdi